Türk Polis Teşkilatı, kuruluşunun 179'uncu yıldönümü dolayısıyla özel bir video hazırladı. Teşkilatın sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, "Kahramanlar her yerde ve her koşulda, milletimizin yanında, milletimizin emrinde. 179 yıldır olduğu gibi bugün de yarın da. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Teşkilatın önemine vurgu yapan paylaşımda, "Şehirde güven ve huzur denince akla biz geliriz" ifadesi kullanıldı. Yunus timleri, atlı polisler, narkotik çalışanları ve özel harekat birimlerinin yanı sıra teşkilat bünyesindeki diğer personelin görevlerine yönelik çarpıcı görüntüler de videoda yer aldı.Türk Polis Teşkilatı'nın 179. Yılı Kutlu Olsun! (1)

Elektrikli Arabaların Geleceği: Sıfır Emisyonlu ve Yenilikçi Seçenekler Elektrikli Arabaların Geleceği: Sıfır Emisyonlu ve Yenilikçi Seçenekler

Ayrıca, paylaşımda teşkilatın sadece günlük görevleriyle değil, toplumsal olaylarda da önemli bir rol üstlendiği vurgulandı. 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde, teşkilatın yaraları sarmak için görev başında olduğu belirtilerek, vatandaşların güvenliği ve huzuru için gece gündüz demeden çalıştığına dikkat çekildi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıldönümü dolayısıyla hazırlanan bu özel video, teşkilatın geçmişten günümüze olan önemli görevlerini ve toplumsal hizmetlerini vurguluyor. Teşkilatın kuruluşundan bugüne kadar olan süreçteki gelişimini ve değişimini de gözler önüne seren video, Türk Polis Teşkilatı'nın ne kadar büyük bir özveriyle çalıştığını gözler önüne seriyor.