Sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 mağdurun dolandırıldığı soruşturma kapsamında ‘suç örgütüne üye olma’ ve ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

CEZAEVİ PROTESTOSU: SEÇİL ERZAN DA AYNI KOĞUŞTA

Seçil Erzan ile aynı koğuşta kaldıkları öğrenilen Candan kardeşler de Dilan Polat gibi cezaevinde psikolojik problemlerle boğuşuyor. Daha önce de anoreksiya olduğunu açıklayan ve tedavi olduğunu söyleyen Nihal Candan cezaevini protesto için yemek yememeye başladı ve 37 kiloya kadar düştü.Sosyal Medya Fenomeni Nihal Candan'ın Cezaevi Mücadelesi Sağlık Durumu Kritik

Mynet'e göre 'Anoreksiya nevroza' olan Nihal Candan'ın psikolojisinin de bozuk olduğu, cezaevinde tedavi gördüğü öğrenildi.

İki kardeşin avukatı Kasım Ergün, "Nihal tutuklanmasına isyan edip yemek yememeye başladı ve bu durum kalıcı bir hal aldı. Psikolojisi bozuk, 'Cennete gitmek istiyorum' diyor. Hastaneye sevki için cezaevi idaresine başvurduk" dedi.

Ebru Şancı, Ceyda Düvenci'nin "Ped" Çıkışına Tepki Gösterdi! Ebru Şancı, Ceyda Düvenci'nin "Ped" Çıkışına Tepki Gösterdi!

Anne Umut Candan ile baba Hakan Candan da kızlarının acilen tedavi edilmesi gerektiğini söyledi ve "Nihal'in sağlığından endişe ediyoruz" diye konuştu.