Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Kurum'un seçimi kazanması durumunda Gazze'ye insani yardımda bulunacağını söylediğini açıkladı. Özel, bu açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sert eleştirilerle birleştirerek, "Murat Kurum'u çek" çağrısında bulundu.

Ekrem İmamoğlu: "CHP'deki Para Sayma Görüntülerine İlişkin Açıklama Ekrem İmamoğlu: "CHP'deki Para Sayma Görüntülerine İlişkin Açıklama

Özel, yaptığı açıklamada, "Gazze'deki çocuklara, Filistin'deki çocuklara yardım yapmak için 31 Mart'ta belediyeyi AK Parti'nin kazanması gerekiyorsa vay bizim halimize, vay Filistin'in haline" ifadelerini kullandı. Bu sözlerle, Murat Kurum'un seçilmesi halinde Gazze'ye yardım yapacağını söylediğini hatırlatan Özel, Erdoğan'ı da eleştirerek, "Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın yerinde olsam, bu adayı çeker alırım. Bugün son gün Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum Murat Kurum'u çek" dedi.Özgür Özel'den Erdoğan'a Sert Çağrı Murat Kurum'u Çek! (2)

CHP lideri, Murat Kurum'un İstanbul'daki İnsani Yardım Vakfı'nı (İHH) ziyaretinde yaptığı açıklamaları da sert bir dille eleştirdi. Kurum'un, seçimi kazanması durumunda Gazze'ye yardım yapacağını söylemesini "utanmazlık, riyakarlık, sahtekarlık" olarak niteleyen Özel, bu sözlerin ucuz siyaset olduğunu belirtti.Özgür Özel'den Erdoğan'a Sert Çağrı Murat Kurum'u Çek!

Özel, açıklamasında ayrıca, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olsa İstanbul'un felaketi olur" diyerek, Murat Kurum'u eleştirdi. Ona göre, Kurum'un sözleri, İstanbul halkını aldatma amaçlı riyakar bir tutum sergilemektedir.

Sonuç olarak, Özgür Özel'in açıklamaları, siyasi arenada önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Murat Kurum'un sözleri ve CHP liderinin tepkisi, önümüzdeki günlerde daha fazla tartışma ve polemiğe sebep olabilir.