ÖSYM AİS giriş bilgileri, KPSS başvuru takvimi ile merak ediliyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen sınavlara katılmak isteyen adaylar, başvuru işlemleri sayfası (AİS) üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyor. Ayrıca sınav başvuru, sonuç, sınav giriş belgesi, cevap anahtarı görüntüleme işlemleri kolayca yapılıyor. Adayların ilgili sınavla ilgili işlemlerini tamamlayabilmesi için ÖSYM AİS şifresi edinmesi gerekiyor. Peki ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi giriş şifresi nasıl alınır? ÖSYM aday şifresi nasıl değiştirilir ve yenilenir? İşte konu hakkında ayrıntılar...Ösym Aday İşlemleri Sistemi Şifresi Nasıl Alınır, Nasıl Değiştirilir (1)

ÖSYM AİS şifre alma işlemi ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarla beraber merak ediliyor. ÖSYM şifresini unutan adaylar sınav başvurularını gerçekleştirmek için yeni şifrenin nasıl alınacağını araştırıyor. Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ilgili sınav başvurusu, sonucu, sınava giriş belgesi gibi bilgilerin görüntülenebilmesi için ÖSYM aday şifresi, gerekmektedir. Peki, ÖSYM şifresi nasıl alınır? ÖSYM AİS e-Devlet giriş ve şifre yenileme bilgileri...

KPSS Başvuru Ücretleri ve Ödeme Seçenekleri: Başvuru Masrafları Hakkında Bilinmesi Gerekenler KPSS Başvuru Ücretleri ve Ödeme Seçenekleri: Başvuru Masrafları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

ÖSYM AİS ADAY GİRİŞ ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

ÖSYM sisteminde daha önce tanımlanmayan adaylar AİS aday şifrelerini Başvuru Merkezlerinden edinebilir. Adaylar e-Devlet şifreleriyle de sisteme giriş yapabilirler. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemini  ziyaret eden adaylar burada yer alan "e-Devlet İle Kayıt Ol" butonu vasıtasıyla ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydolacaklardır.Ösym Aday İşlemleri Sistemi Şifresi Nasıl Alınır, Nasıl Değiştirilir (2)

e-Devlet şifresiyle ÖSYM AİS'e kayıt olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeksizin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden sunulan tüm işlemleri yapabileceklerdir.