Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamasıyla 5.5 ay önce tutuklanan sosyal medya fenomeni Nihal Candan, anoreksiya hastalığına yakalanarak cezaevinde zor günler geçirdi. Seçil Erzan'la aynı koğuşta kaldıklarını belirten Candan, "Sorun yaşamadık. Seçil haber izlemiyor diye biz de haber izlemiyorduk" dedi.

Bahar-Nihal Candan dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamasıyla 5.5 ay önce tutuklanmıştı. Nihal Candan, cezaevinde "anoreksiya"ya (yemek yememe hastalığı) yakalanarak 37 kiloya kadar düştü.

Ayça'nın Gerçek Hayattaki Yüzü: Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir? Ayça'nın Gerçek Hayattaki Yüzü: Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir?

Hastaneye kaldırılan Nihal Candan, cezaevinde tedavisine devam edilemeyeceği yönündeki doktor raporunun ardından tahliye edildi. İlk günü ailesinin yanında geçiren Candan, ikinci gün kendisini sokağa attı ve kuaföre gitti.Nihal Candan'ın Cezaevi Anıları Seçil Erzan'la Aynı Koğuştaydık (1)

Yaşadıklarını Kanal D Haber'e anlatan Nihal Candan "Kardeşimle birbirimize destek olduk. 'Paşalar gibi 6 aydır yatıyoruz' gibi hep şakalaştık. Psikolojik destek aldık sık sık. Psikolojik olarak zor geldi bana" dedi.

"Küçük çocuklara kötü örnek olduysam özür dilerim. Amacım hiçbir zaman sosyal medyadan para kazanmak olmamıştı" diyen Candan, cezaevinde kitap okuyup televizyon dizileri izlediklerini ve kantinden alışveriş yaptıklarını belirtti.

"Hep doktorlarla, polisten çok doktor gördüğüm bir süreçti" diyen Candan, en çok ailesini özlediğini ve nefes darlığıyla atlattığı hastalığından dolayı inanılmaz derecede memnun olduğunu söyledi. Görüşe gidemeyeceğini ve anksiyetesi olduğunu belirten Candan, kardeşinin de çıktıktan sonra ailecek pek bir derdimiz kalmayacağını ifade etti.

Seçil Erzan'la aynı koğuşta kalan Candan, "Sorun yaşamadık. Seçil haber izlemiyor diye biz de haber izlemiyorduk" diyerek cezaevi günlerini anlattı.