Rus istihbaratı, saldırıda yer aldığı tespit edilen 11 kişinin gözaltına alındığını ve bu kişilerin Ukrayna ile bağlantılı olduğunu belirtti.Moskova'da Kanlı Saldırıda 93 Ölü, 11 Gözaltı (1)

Saldırganlar Gözaltına Alındı

Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Crocus Belediye Binası'nda gerçekleşen saldırının ardından yapılan polis operasyonunda saldırganlar yakalandı. Kremlin tarafından yapılan açıklamada, saldırıyı gerçekleştirenlerin konser salonunda olduğu belirtilirken, operasyon sonucu 11 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.Moskova'da Kanlı Saldırıda 93 Ölü, 11 Gözaltı

Saldırı Sonucu Can Kaybı Arttı

Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 93'e yükselirken, milletvekili Aleksandır Kinstein, Telegram hesabından yaptığı açıklamada, saldırıda yer alan iki şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi. Kinstein ayrıca, polis kovalamacası sonucu Bryansk bölgesindeki ormanlık alanda kaçmaya çalışan diğer şüphelilerin de yakalandığını belirtti.

Dünya Ülkeleri ve Başkentleri Listesi: İşte Ülkelerin İsimleri ve Başkentleri! Dünya Ülkeleri ve Başkentleri Listesi: İşte Ülkelerin İsimleri ve Başkentleri!

Teröristlerin Ukrayna Bağlantısı

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Direktörü Aleksandr Bortnikov, Kremlin'e yaptığı raporda, saldırıda yer alan 4 terörist dahil toplam 11 kişinin yakalandığını bildirdi. FSB, teröristlerin Ukrayna sınırına kaçarken yakalandığını ve Ukrayna tarafıyla irtibat halinde olduklarını iddia etti.

Saldırıyı Üstlenen IŞİD

Baza isimli Telegram kanalı, saldırıyı IŞİD'in üstlendiğini açıkladı. Kanal, saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen şahısların fotoğraflarını paylaşarak, saldırıyı Nasridinov Makhmadrasul (37), Ismonov Rivozhidin (51), Safolzoda Shokhinjonn (21) ve Nazarov Rustam (29) isimli Tacikistan vatandaşlarının gerçekleştirdiğini belirtti.