Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün işbirliğiyle gerçekleştirilen operasyon sonucunda, MOSSAD'a bilgi sızdırdığı tespit edilen 7 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon kapsamında, eski bir kamu personeli olan ve özel dedektiflik yapan Hamza Turhan Ayberk'in de aralarında bulunduğu şahısların MOSSAD ile işbirliği yaparak Türkiye'deki Orta Doğulu şahıslar ve şirketler hakkında bilgi topladığı ortaya çıktı.

Ayberk'in MOSSAD'a bilgi sızdırmanın yanı sıra tehdit ve takip faaliyetlerinde de bulunduğu belirlendi. Hedeflerinin araçlarına takip cihazı yerleştirdiği ve konumlarını MOSSAD'a aktardığı tespit edildi. Bu faaliyetlerin yanı sıra, Ayberk'in MOSSAD tarafından Belgrad'da eğitim aldığı ve gizli haberleşme uygulamaları kullandığı da ortaya çıktı.Mi̇t Ve Emniyet, İsrail Casuslarına Operasyonda 7 Şüpheli Gözaltında

İzmir'de Kumar Baskını: 173 Kişiye 1 Milyon 111 Bin 525 TL Ceza Yazıldı İzmir'de Kumar Baskını: 173 Kişiye 1 Milyon 111 Bin 525 TL Ceza Yazıldı

Operasyon sonucu şüphelilerin üzerlerinde ruhsatsız tabancalar, muhtelif miktarda uyuşturucu madde, dinleme cihazı tespit etmeye yarayan elektronik aletler ve çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun detaylarını sosyal medya hesabından paylaşarak, şüphelilerin MOSSAD ile işbirliği yaparak Türkiye'deki şahıslar ve şirketler hakkında bilgi topladığını ve topladıkları bilgileri MOSSAD'a aktardıklarının tespit edildiğini belirtti. Bakan Yerlikaya, operasyonda emeği geçen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT mensupları ve polisleri tebrik ederek, "Casusluk faaliyetlerine asla izin vermeyeceğiz" dedi.