İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 34 ilde terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen BOZDOĞAN-30 operasyonu kapsamında 147 terör örgütü üyesinin yakalandığını açıkladı.

Operasyon Detayları

Operasyonlar kapsamında, çok sayıda ruhsatsız tabanca, av tüfeği, plastik el bombası ve dijital materyal ile örgütsel doküman ele geçirildi. İçişleri Bakanı, operasyonların gece gündüz demeden, yılın 365 günü devam ettiğini vurgulayarak, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini dile getirdi.

Terörle Mücadelede Kararlılık

Bakan Yerlikaya, jandarma ve polisin terörle mücadelesinin, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini belirtti. Ülkenin huzur ve güvenliğinin sağlanması için terörle mücadelenin sürdürüleceğini vurgulayan Yerlikaya, toplumun desteğinin önemine işaret etti.

Irak'ta IŞİD Saldırısında 5 Asker Şehit Oldu Irak'ta IŞİD Saldırısında 5 Asker Şehit Oldu

Güvenlik Güçlerinin Önemi

Operasyonlarda görev alan güvenlik güçlerinin fedakarca çalıştığını ifade eden Yerlikaya, onların özverili çalışmalarının ülkenin huzur ve güvenliği için büyük önem taşıdığını vurguladı.

BOZDOĞAN-30 operasyonu ile terör örgütlerine büyük bir darbe vurulduğu ve ülkenin huzur ve güvenliğinin sağlanması adına önemli adımlar atıldığı belirtildi. Güvenlik güçlerinin kararlılığı ve halkın desteği ile terörle mücadelenin başarıyla sürdürüldüğü vurgulandı.