Malatya Doğanşehir İlçesinde Meydana Gelen 4.3 Büyüklüğündeki Deprem

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde bugün saat 10.55'te meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki deprem, bölgeyi sarsarak çevre illerden de hissedildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, depremin derinliği 9.69 kilometre olarak ölçüldü.

Yetkililerden Açıklamalar

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, depremle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AFAD ve ilgili kurumların tüm ekiplerinin saha taramaları için yönlendirildiğini belirtti. Ayrıca, gelişmelerin anbean takip edildiğini ifade eden Bakan Yerlikaya, depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Açıklamasında, "Allah, ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun" temennisinde bulundu.

Çorlu-Edirne Karayolu'nda İşçi ve Askeri Servislerin Çarpıştığı Kaza: 16 Yaralı! Çorlu-Edirne Karayolu'nda İşçi ve Askeri Servislerin Çarpıştığı Kaza: 16 Yaralı!

Malatya Valisi Ersin Yazıcı da sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, AFAD ve ilgili kurumların tüm ekiplerinin saha taramaları için seferber edildiğini duyurarak, "Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun. Doğanşehir ilçemizde yaşanan 4.3 büyüklüğündeki artçı depremde kurumlarımıza ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Doğanşehir Belediye Başkanı'ndan Açıklama

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, şu ana kadar kendilerine ulaşan herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını belirterek, "Hemşehrilerimize geçmiş olsun. Bölgede taramalarımız devam ediyor" dedi.

Deprem, bölgede yaşayan vatandaşları tedirgin ederken, yetkililerin koordineli bir şekilde müdahale etmeleri ve gerekli önlemleri almaları bekleniyor. Olayla ilgili güncel bilgiler AFAD'ın resmi internet sitesinden takip edilebilir.