İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk 3 günündeki trafik kazalarında 19 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 912 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Varto'da Kafa Kafaya Çarpışan Araçlarda Feci Kaza: 1 Ölü Varto'da Kafa Kafaya Çarpışan Araçlarda Feci Kaza: 1 Ölü

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın Açıklamaları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hız denetimlerinin radarla geceleri de sürdüğünü ve kontrollerin 24 saat esasına göre devam edeceğini belirtti. Bayram tatilinin 3'üncü günü olan dün yaşananlar hakkında bilgi veren Yerlikaya, 615 trafik kazasının meydana geldiğini, 360 bin 495 aracın denetlendiğini, 20 bin 142 araca hız ve radar işlemi, 37 bin 830 araca ise diğer işlemlerin yapıldığını ifade etti.

Bayram Tatilinde Meydana Gelen Trafik Kazaları

Bayram tatilinin ilk 3 günlük bölümünde toplam 1838 trafik kazası meydana geldiği ve bu kazalarda 19 kişinin hayatını kaybettiği, 2 bin 912 kişinin ise yaralandığına işaret eden Yerlikaya, şunları kaydetti: "Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Denetimlerimizin tek amacı var; bayram tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması, onlara sarılması. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar, sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım, hayatla yarışılmaz."

Türkiye'de bayram tatili süresince yaşanan trafik kazalarının sayısı ve sonuçları, trafik kurallarına uyma ve dikkatli olmanın önemini bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu nedenle, herkesin trafik kurallarına uyması ve dikkatli olması hayati önem taşımaktadır.