Pişkin, saat 13.50 sıralarında Cerrahpaşa Mahallesi Kocamustafapaşa Caddesi'nde bulunan ve kendisinin işlettiği çay ocağında, kimliği belirsiz bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

Göğüs bölgesinden 3 bıçak yarası alan Pişkin, 112 ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Ancak Pişkin, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Flozof Ramazan Hoca Öldürüldü! (2)

Şahsın kimliği ve motivasyonu

Pişkin'in yan komşusu İbrahim B., alınan ifadesinde Ramazan Pişkin isimli şahsın dükkanından arbede sesleri duyduğunu, seslerin yükselmesi üzerine kendi çalıştığı dükkandan çıkarak Ramazan Pişkin'in dükkanına yöneldiğini, bu esnada dükkan içerisinden 1.85-1.90 boylarında siyah giyimli, sakallı, elinde bıçak olan zayıf yapılı erkek şahsın çıkarak Aksaray istikametine koştuğunu, şahsın yüzünü net olarak göremediğini söyledi.

Polis ekipleri tarafından olay ile ilgili yapılan kamera çalışmalarında olayın gerçekleştiği Kocamustafapaşa Caddesinden başlanarak Aksaray istikametine kadar olan kameralar incelendi. Ancak şahsın tam olarak yüz teşhisi yapılamadı. Konuyla ilgili yürütülen soruşturma devam ediyor.

Pişkin'in cenazesi, Diyarbakır'da toprağa verilecek.Flozof Ramazan Hoca Öldürüldü! (1)

Olayın önemi

Ramazan Pişkin, Diyarbakır'daki tarihi Ulu Cami'de dini sohbetlerde bulunan ve "Ramazan Hoca" olarak anılan, konuşmaları sosyal medyada tıklanma rekorları kıran bir isimdi. Pişkin'in öldürülmesi, Türkiye'de din ve ifade özgürlüğü ile ilgili tartışmaları alevlendirdi.Flozof Ramazan Hoca Öldürüldü!

Olayın olası etkileri

Pişkin'in öldürülmesi, Türkiye'de din ve ifade özgürlüğü ile ilgili tartışmaları alevlendirdi. Pişkin'in öldürülmesi, dini görüşleri nedeniyle tehdit edildiğini söylediği için, bazı kesimler tarafından "düşünce özgürlüğüne yönelik bir saldırı" olarak yorumlandı.

Pişkin'in öldürülmesi, Türkiye'de din ve ifade özgürlüğü ile ilgili tartışmaları daha da derinleştirebilir. Bu tartışmalar, Türkiye'de demokrasi ve hukukun üstünlüğü açısından önemli bir test olacaktır.