Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin 96. kez düzenlediği Akademi Ödülleri'nde, aday gösterildiği 11 kategoriden 4'ünde ödül kazanan "Poor Things (Zavallılar)", Emma Stone'a kariyerinin ikinci En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını kazandırdı. Prodüksiyon Tasarımı, Kostüm Tasarımı ve Saç/Makyaj ödüllerinin sahibi olan film, Oppenheimer'in 7 ödülle damga vurduğu geceye adını altın harflerle yazdırdı.

Film Hakkında

"Zavallılar", genç bir kadının intiharıyla başlayan sıradışı bir hikayeyi anlatıyor. Hamile olan kadın, çılgın doktor Godwin Baxter tarafından karnındaki bebeğinin beyniyle diriltilir. Bella adını alan bu yaratık, bir bebeğin gösterdiği gelişimleri sergileyerek büyümeye başlar. Bu süreçte onu gözlemleyip not alan doktorun asistanı Max, genç kadına aşık olur. Bella'nın hayatı, avukat Duncan'la tanıştığında tamamen değişir ve ikili macera dolu bir yolculuğa çıkar.Emma Stone'un Başrolünde Olduğu Zavallılar, 96. Akademi Ödülleri'nde 4 Oscar Kazandı! (2)

Yönetmen ve Oyuncular

Yönetmen Yorgos Lanthimos, filmi Frankenstein anlatısını hicivli bir tarzda yeniden yorumlayan İskoç yazar Alasdair Gray'in feminist romanından uyarladı. Retrofütüristik bir stilde çekilen ve Viktorya döneminde geçen film, ölmek üzere olan Bella Baxter'ın (Emma Stone) eksantrik bilim adamı Dr. Godwin Baxter (Willem Dafoe) tarafından hayata döndürülüşünü ve evrimini konu alıyor.

Yargı Dizisinin Final Tarihi Belli Oldu! Ilgaz Karakterinin Doğum Gününde Son Bulacak Yargı Dizisinin Final Tarihi Belli Oldu! Ilgaz Karakterinin Doğum Gününde Son Bulacak

Kostüm Tasarımı

Holly Waddington ve ekibi tarafından 22 haftada tasarlanan kostümler, filmde önemli bir yer tutuyor. Bilim kurgu dünyasını ve 19. yüzyıl sonlarına ait moda unsurlarını birleştirerek modern ama eşi görülmemiş kostüm tasarımları hedefleyen Waddington, klişe Viktoryen elbiselerden kaçınarak retrofütüristik ve feminist bir styling'e odaklandı. Filmdeki kostümler, ana karakter Bella Baxter'ın gelişimini yansıtarak onun hikayesine derinlik kattı. Bella'nın karakter evrimi, kostümler üzerinden de net bir şekilde görülebiliyor.