İmamoğlu, “‘Bir şey bulduk Ekrem’e nasıl zarar veririz?’ diye girişim yapıldı. Ekrem İmamoğlu ile İBB ile bir ilgisi yok” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk canlı yayınında CHP’deki para sayma görüntülerine ilişkin konuştu. Her seçimden önce iftiraların atıldığını söyleyen İmamoğlu, “2019’da CHP il binasının alınması üzerine bir görüntü. Sonuçta ben de sosyal medyadan gördüm ve sizin gibi ‘Bu nedir?’ dedim. Günün sonunda bir baktım, ‘Kurultayda birilerine verilecek paraların görüntüsü’ vs. ‘Bir şey bulduk Ekrem’e nasıl zarar veririz?’ diye girişim yapıldı. Ekrem İmamoğlu ile İBB ile bir ilgisi yok” dedi.

Kürtlerin Acı Günü: Halepçe Katliamı'nın 36. Yıldönümü Kürtlerin Acı Günü: Halepçe Katliamı'nın 36. Yıldönümü

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un “Bu konuda leyhte ve aleyhte çok beyan var. İstanbul İl Başkanlığı binasının alınmasıyla ilgili bir para olduğu söyleniyor. Bir kara para varsa tüm bunlar ortaya çıkacak” sözleriyle ilgili konuşan İmamoğlu, “Adalet Bakanı çıktı, iddianame yazar gibi konuştu. Bu işlerde en son Adalet Bakanı konuşur. Birkaç saat ara vermeden sağ olsun iddianameyi yazdı. Orada tapu işlemi öncesi bir olay var. Usul açısından hatalı, eksik” diye konuştu.

31 Mart Yerel Seçimleri’ne ilişkin çalışmalarını sürdüren İmamoğlu, sahadaki atmosferden memnun olduğunu dile getirdi, “Siyasete girdiğimden bu yana 15 seçim gözlemledim. Kendi seçimim olarak dördüncü seçimim bu. Kendi namıma şunu söyleyebilirim: Dört seçimim içerisindeki gördüğüm en pozitif saha” dedi.

“Söylediğimiz her şeyi ya başardık ya da devam ediyoruz”

“100 bin konut” sözünün çarpıtıldığını vurgulayan İmamoğlu şöyle dedi:

“100 bin konut tamamen uydurma. 100 bin konut meselesi Meclis’te yaptığım konuşmadan alındı. ‘Bir seferberlik duygusu içerisinde, çok hızlıca, 100 bin konutun İstanbul’da güçlendirilmesini sağlamamız gerekir diye düşünüyorum’ dedim. Bizim 10 bin konut vaadimiz var. Söylediğimiz her işi ya başardık ya da devam ediyoruz.”

İmamoğlu, 2 bin 200 sosyal konutun tamamlandığını söyledi: “Ne yazık ki ülkenin yüksek enflasyonu bizi perişan etti. Sabit taksit açıklayamaz olduk. Sabit taksitle ilk kez sosyal konut yapan kurum biziz. Yüksek enflasyon olunca yüklenici firmalarla sıkıntı yaşadık. Ekonomi biraz normalleşebilse, biz sosyal konutta çığır açarız.”

Martta bin 250 konutun temelini attıklarını söyleyen İmamoğlu, rezerv konutlar üreteceklerini dile getirdi.