Dişlerimizin sağlıklı beyaz yapısı, yanlış beslenme alışkanlıkları ve hijyenin yetersiz olması gibi bazı durumlar sonucunda zarar görmeye başlayabilir. Dişlerde görülen sararmalar, diş minemizin zayıfladığını ortaya koymaktadır.

Dişlerimizi ve diş minesi sağlığımızı korumak için bazı doğal yöntemlerden yardım almak önemlidir. Bu doğal yönteme başvurduğunuzda kısa sürede dişleriniz yeniden inci beyazlığına kavuşacak. İşte dişlerde beyazlığı yeniden yakalamanızı sağlayan doğal yöntem:

Diş sağlığımızı korumak için kullanabileceğimiz doğal yöntemlerin başında Hindistancevizi yağı gelmektedir. Antimikrobiyal özelliklere sahip olan Hindistancevizi yağı, ağızda oluşan bakterilerden korunmayı sağlar. Aynı zamanda laurik asit içeriği olan Hindistancevizi yağı, diş minesini korur.Dişlerinizdeki Sararmaya Son! Doğal Yöntemlerle İnci Beyazlığı

Alzheimer Belirtileri Nelerdir ve Nasıl Anlaşılır? Alzheimer Belirtileri Nelerdir ve Nasıl Anlaşılır?

Ağızda plak oluşumunun önüne geçmeye yardımcı olan Hindistancevizi yağı ile diş beyazlamak için birden fazla yola başvurabilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki, küçük bir parça Hindistancevizi yağını diş macunu şeklinde fırça ile dişlere uygulamaktır. Bu sayede Hindistancevizi yağı, dişlerde beyazlığı sağlar.

Aynı zamanda 1 çay kaşığı Hindistancevizi yağını direkt olarak ağzınıza alarak 10-15 dakika kadar çalkalayabilirsiniz. Bu yöntemi uygularken yağı yutmamak oldukça önemlidir. Çalkaladıktan sonra ağzınızı yıkayabilirsiniz. Düzenli kullanım ile dişleriniz beyazlayacaktır.