Çorlu-Edirne karayolu üzerinde meydana gelen korkunç bir kaza, bölgede büyük üzüntü yarattı. İşçi servisi ile askeri personel taşıyan servis aracının çarpışması sonucu 16 kişi yaralandı. Olay, Çorlu-Edirne karayolu üzerinde Ergene ilçesine bağlı Ulaş Mahallesi mevkiinde meydana geldi.Çorlu Edirne Karayolu'nda İşçi Ve Askeri Servislerin Çarpıştığı Kaza 16 Yaralı!

Olayı görgü tanıklarının anlatımına göre, dükkanlara ekmek götüren O.C isimli şoförün kullandığı 59 AFK 425 plakalı araç, lastik sorunu nedeniyle emniyet şeridinde beklemeye başladı. Bu sırada aynı yönde seyreden Uzman Çavuş Yılmaz Doğan idaresindeki 59 ABN 674 plakalı araç, emniyet şeridindeki araca çarpmadan durabildi. Ancak, bu iki araca, 26 işçiyi taşıyan H.A isimli şoförün kontrolündeki 59 S 1747 plakalı servis minibüsü çarptı.

İzmir'de Kumar Baskını: 173 Kişiye 1 Milyon 111 Bin 525 TL Ceza Yazıldı İzmir'de Kumar Baskını: 173 Kişiye 1 Milyon 111 Bin 525 TL Ceza Yazıldı

Çarpışmanın etkisiyle 11'i işçi servisinde, 5'i askeri personel taşıyan araçta olmak üzere toplam 16 kişi yaralandı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda sağlık, jandarma ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yaralı işçiler, sağlık ekipleri tarafından olay yerinde ayakta tedavi edilirken, sıkıştığı yerden itfaiye tarafından kurtarılan bir işçi ise Çorlu Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı.Çorlu Edirne Karayolu'nda İşçi Ve Askeri Servislerin Çarpıştığı Kaza 16 Yaralı! (2)

Yaşanan feci kaza sonrasında başlatılan soruşturma devam ediyor. Kazanın neden ve nasıl gerçekleştiği konusunda detaylı bir inceleme yapılırken, sorumluların belirlenmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

Çorlu-Edirne karayolu üzerinde meydana gelen bu üzücü kaza, trafik güvenliği konusunda dikkat çekici bir olaydır. Trafik kurallarına uyulması ve araç kullanırken dikkatli olunması, benzer acı olayların yaşanmasını engelleyebilir. Bu tür kazaların önüne geçebilmek için sürücülerin daha dikkatli olması ve araç bakımlarını düzenli olarak yaptırmaları büyük önem taşımaktadır.