İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, son günlerde yaşanan Çağlayan Adliyesi'nde polis kontrol noktasına düzenlenen saldırıyla ilgili soruşturmasında önemli adımlar atmaya devam ediyor. DHKP/C'li Emrah Yayla ve Pınar Birkoç'un adı geçen saldırıya karıştığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, gözaltına alınan şüpheli sayısı 90'a ulaştı.

Soruşturma Detayları

Başsavcılık talimatıyla hareket eden polis ekipleri, titiz bir çalışma yürüterek saldırıyla ilgili yeni şüphelileri tespit edip gözaltı kararları vermeye devam ediyor. Şu ana kadar gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 90 zanlı gözaltına alındı.Çağlayan Adliyesi'nde Gözaltı Sayısı 90'A Yükseldi

Bülent Cihantimur'un Oğlunu Kaybediş Hikayesi: Eski Eşim Oğlumu Bana Haber Vermeden Götürdü Bülent Cihantimur'un Oğlunu Kaybediş Hikayesi: Eski Eşim Oğlumu Bana Haber Vermeden Götürdü

Olayın Gerçekleştiği An

Çağlayan Adliyesi'nde salı günü öğleden sonra yaşanan silahlı saldırı, Türkiye'nin gündemine oturmuştu. İki saldırganın öldürüldüğü olayda üç polis ve altı sivil kişi yaralanmış, maalesef sivillerden biri hayatını kaybetmişti.

İçişleri Bakanı'nın Açıklamaları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saldırının ardından yaptığı açıklamada, saldırının DHKP/C tarafından gerçekleştirildiğini belirtmişti. Başsavcılığın talimatıyla gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin olarak da 25 ayrı adrese müdahale edildiğini ve operasyonların devam ettiğini ifade etmişti.