Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Kelekçi Mahallesi’nde yaşanan trajik olay, toplumda derin yaralar açtı. Cihan G., bebeklik döneminde şimdi kurbanı olan Şahin Demirten ile birlikte çektirdikleri bir fotoğrafın ardından aralarındaki ilişkiyi vahşi bir cinayetle noktaladı.

Şüpheli Aramızda

Olay, 16 Eylül 2023 tarihinde, kırsal mahallede tek başına yaşayan Şahin Demirten’in evinde meydana geldi. Cihan G., 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak Demirten’in evine 500 metre kala tek taraflı motosiklet kazasına karıştığı ihbarında bulundu. Ancak, sağlık ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, Demirten'in aslında kalp krizi geçirerek öldüğü ortaya çıktı.Bebeklik Fotoğrafı İntikamı Mı Tetikledi Acıpayam'da Şok Eden Cinayet! (1)

Aile Şüpheli Bulguları Değerlendirdi

Demirten’in ailesi, ölümün ardında kuşkularını gizlemedi. Denizli İl Jandarma Komutanlığı JASAT dedektifleri ile Acıpayam İlçe jandarma ekipleri, Demirten’in komşusu olan aile tarafından dövülerek öldürüldüğünü ve olayın kaza süsü verildiğini tespit etti. Bu bulgular üzerine Cihan G. ile ailesi gözaltına alındı.

Irak'ta IŞİD Saldırısında 5 Asker Şehit Oldu Irak'ta IŞİD Saldırısında 5 Asker Şehit Oldu

Adalet Yerini Buldu

Cumhuriyet savcısına ifade veren şüphelilerden Cihan G. ve ailesi, adalet karşısında hesap verdi. Cihan G., 'Tasarlayarak kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı, diğer aile üyeleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

20 Yıl Önceki Fotoğraf

Cinayetin ardından gün yüzüne çıkan bir fotoğraf ise olayın vahametini gözler önüne serdi. Şahin Demirten’in yaklaşık 20 yıl önce evinde çekildiği belirtilen fotoğrafta, Demirten’in kucağındaki kızı Ceylan ve eski eşi Zühra Erten ile yan yana durduğu görülüyor. Fotoğrafta ayrıca, cinayet zanlısı Cihan G. ile annesinin de bulunduğu dikkat çekiyor.

Bu üzücü olay, toplumda derin bir şok yarattı ve herkesi yasa boğdu. Adaletin yerini bulması, ancak acıyı hafifletebilir. Bu tür trajik olayların bir daha yaşanmaması dileğiyle, insanlık adına daha fazla dayanışma ve sevgi içinde olmalıyız.