Antalya İli ve İlçeleri: Tarih, Kültür ve Ekonomiyle Dolu Detaylı Rehber! Antalya İli ve İlçeleri: Tarih, Kültür ve Ekonomiyle Dolu Detaylı Rehber!

Saat 16:55'te Antalya Demre'de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu olayın etkileri hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

Depremin Detayları

Antalya'nın Demre ilçesi açıklarında meydana gelen depremin büyüklüğü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre 4.7 olarak kaydedildi. Depremin derinliği ise 35 kilometre olarak ölçüldü. Kandilli Rasathanesi verilerine göre ise depremin büyüklüğü 4.8, derinliği ise 26.8 kilometre olarak tespit edildi.

Depremin merkez üssünün kıyıdan yaklaşık 19 kilometre uzaklıkta olduğu belirlendi.Antalya Demre'de Meydana Gelen 4.7 Büyüklüğündeki Deprem (1)

Yetkililerden Açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, depremin ardından yaptığı açıklamada, "Antalya, Demre’de 4.7 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri derhal saha taramalarına başlamıştır. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun" dedi.

AFAD'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise, "Akdeniz’de, Antalya ilimizin Demre ilçesi açıklarında saat 16.55’te meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız" denildi.

Antalya Demre'de yaşanan deprem sonrası, yetkililerin aldığı önlemlerle olumsuz bir durumun yaşanmadığı belirtiliyor. Bu tür doğal afetlere karşı dikkatli olmak ve gerekli önlemleri almak önem taşıyor.