Antalya Büyükşehir Belediyesi, Meteorolojik Uyarıya Hazır

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı üzerine tüm birimleriyle teyakkuzda. Vatandaşların mağdur olmaması için gerekli önlemleri alan belediye, nöbetçi ekipleriyle olumsuzluklara karşı hazır bekliyor.

Kriz Masası Oluşturuldu

Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla oluşturulan kriz masasında, Genel Sekreter Cansel Tuncer başkanlığında Genel Sekreter yardımcıları ve başkan danışmanlarıyla bir araya gelindi. Hazırlıklar gözden geçirilerek hızlı müdahale için planlar yapıldı.

Dark Web Skandalında Microsoft Çalışanı Cinayet Siparişi Verdi! Dark Web Skandalında Microsoft Çalışanı Cinayet Siparişi Verdi!

Nöbetçi Ekipler Harekete Geçti

Antalya Büyükşehir Belediyesi, olumsuz hava koşullarına karşı itfaiye ekipleri başta olmak üzere, ASAT, Fen İşleri, Destek Hizmetleri, Zabıta, Park Bahçeler, Temizlik İşleri, Ulaşım, Sosyal Hizmetler gibi kritik birimlerde nöbetçi ekipler oluşturdu. Bu ekiplere ilave olarak iş makineleri, kamyon, arazöz, sepetli araçlarla olası olumsuzluklara karşı önlemler alındı.

İtfaiye Ekipleri Teyakkuzda

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, merkez ve ilçelerdeki tüm ekipleriyle hazır halde bekliyor. Su baskını, sel, yıldırım düşmesi gibi risklere karşı gerekli teçhizat ve personelle önlemlerini aldı.

ASAT Hazır Durumda

ASAT, kanalizasyon tıkanmaları ve su baskını ihbarlarına karşı acil müdahale ekiplerine ilave olarak 5 adet kanal açma aracını da hazır bulunduruyor. Park Bahçeler Daire Başkanlığı ise ağaç devrilmesi, mazgal tıkanması gibi olumsuzluklara müdahale etmek için sepetli araç, kamyon ve iş makinelerinden oluşan ekipleri aktif hale getirdi.

Vatandaşlar 249 50 00 Numaralı Telefonu Arayabilir

Acil durumlarda vatandaşlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 249 50 00 numaralı telefonunu arayarak yardım isteyebilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, meteorolojik risklere karşı aldığı tedbirlerle vatandaşların güvenliğini ön planda tutuyor.