Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Engin Polat ve Dilan Polat'ın da aralarında bulunduğu şüpheliler hakkında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi" kanunlarına muhalefet suçlarından operasyon başlatıldı. Toplam 24 şüpheli arasında yer alan Ahmet Gün, çiftin avukatı olarak görev yaparken etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ifade verdi.Ahmet Gün'ün İtirafları Polat Davasında Etkin Pişmanlık! (3)

Yeniden İfade ve Şüpheli Sayısındaki Değişim

Operasyonun ardından tutuklanan 12 kişi arasında Polat ailesinin önemli isimleri bulunuyordu. Ahmet Gün'ün etkin pişmanlık talebiyle verdiği ifade, soruşturmanın seyrini değiştirdi. Gün, muhasebe işlerine bakan ve aynı zamanda avukatlık görevini üstlenen kritik bir isimdi. Ancak, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istemesiyle tutuklanmış ve cezaevine gönderilmişti.Ahmet Gün'ün İtirafları Polat Davasında Etkin Pişmanlık! (2)

Yasmin Erbil'in Şezlongta Uyurken Verdiği Pozlar Beğeni Topladı! Yasmin Erbil'in Şezlongta Uyurken Verdiği Pozlar Beğeni Topladı!

Muhalefet İddiaları ve Fatura Sahtekarlığı

Ahmet Gün'ün ifadesinde, Polat ailesine ait şirketlerin muhasebe işlerini üstlendiği süreçte yaşanan mali sıkıntılar ortaya çıktı. Gün, muhasebe ücretlerinin ödenemediği ve gecikmeli ödemelerin yaşandığına dair iddialarda bulundu. Ayrıca, tasfiye halindeki bazı şirketlerin sahte fatura düzenlemek amacıyla kurulduğunu ileri sürdü. Bu iddialar arasında Fekben Plastik Gıda Sanayi Ticaret A.Ş., BYZGUN Güzellik Kozmetik İthalat İhracat Sanayi Ticaret A.Ş. ve Tekbaşer Metal ve Sanayi Mamulleri Ticaret A.Ş. gibi şirketler bulunmaktadır.

Avukat Ahmet Gün'ün İtirafları

Ahmet Gün, savcılığa verdiği ifadesinde, şu iddialarda bulundu: "Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak suretiyle ifade vermek istiyorum. Ben yaklaşık 3-4 yıldan bu yana soruşturmanın şüphelileri Polatlara ait şirketlerin mali müşavirliğini yapıyordum. Yaklaşık 2 yıl öncesine kadar muhasebe ücretini ödeyemiyorlardı, bazen de geç yatırıyorlardı."Ahmet Gün'ün İtirafları Polat Davasında Etkin Pişmanlık! (1)

Fatura Düzenleme ve Sezgin Polat'ın Rolü

Gün, şirketlerin sahte fatura düzenlemek için kurulduğunu öne sürerken, bu sürecin başında olan ismin Sezgin Polat olduğunu belirtti. Ayrıca, bu şirketlerin naylon fatura kesen sahte firmalar olduğunu ve Engin Polat'ın da bu durumdan haberdar olduğunu iddia etti.

Avukat Hüseyin Kaya'nın Açıklamaları

Polat ailesinin yeni avukatı Hüseyin Kaya, Ahmet Gün'ün yeni ifadesini sosyal medya üzerinden paylaştı. Kaya, ifadeyi 'Savcının hukuka aykırı ve zorla aldığı ve insanların tutuklu bıraktığı Ahmet Gün’ün gerçek itirafı' notu ile kamuoyuyla paylaştı.

Ahmet Gün'ün itirafı, Polat davası sürecinde önemli bir dönemeç olarak değerlendirilmekte. Soruşturma devam ederken, Gün'ün ortaya koyduğu iddiaların mahkeme sürecinde ne kadar etkili olacağı merak konusu. Polat ailesi ve diğer şüphelilerin geleceği, bu yeni gelişmeler ışığında belirsizliğini korumaktadır.