Acun Ilıcalı’nın satın almaya hazırlandığı Maribor kulübünün başarıları, oyuncuları, tarihi ve mücadele ettiği lig futbolseverler tarafından araştırılıyor. Daha önce İrlanda’dan kulüp almayı planlayan ancak sonrasında vazgeçen Ilıcalı, Slovenya basınına yaptığı açıklamada "Maribor'un en doğru proje olduğunu kararlaştırdık." ifadelerini kullandı. Maribor kulübü, PrvaLiga’da mücadele ederken bu sezon puan durumunda 3. sırada bulunuyor. Moribor şehrini temsil eden kulüp 1960 yılında kurulmuştur. Maçlarını Ljudski Stadyumu’nda oynayan takımı Ante Simundza çalıştırıyor. Peki, Maribor hangi ülkenin takımı, kadro değeri ne kadar? İşte, Maribor takımına ilişkin detaylar…Acun Ilıcalı'nın Maribor'a Hamlesi Futbol Dünyasını Sallıyor! (1)

Maribor Hangi Ülkenin Takımı?

NK Maribor, Slovenya'nın Maribor şehrini temsil eden bir futbol kulübüdür. Kulüp, 1960 yılında kurulmuştur ve ülkenin en başarılı kulüplerinden biridir.

Maribor Hangi Ligde Oynuyor?

Maribor takımı, Slovenya'nın en üst düzey futbol ligi olan PrvaLiga'da mücadele etmektedir. Kulüp, 1991 yılında bu lige geçiş yapmış ve o tarihten bu yana ligden düşmemiştir.

Futbol Tutkunlarına Özel: Taraftarium24'ün Sunduğu Yenilikler Futbol Tutkunlarına Özel: Taraftarium24'ün Sunduğu Yenilikler

Maribor Kulübünün Başarıları

Maribor, Slovenya futbolunda önemli bir yere sahiptir. Kulüp, PrvaLiga'da birçok kez şampiyonluk yaşamış ve ülkeyi Avrupa kupalarında temsil etmiştir. Ayrıca, Maribor, ülke içinde ve dışında birçok kupa ve turnuva kazanmıştır.

Maribor Takımının Kadro Değeri Ne Kadar?

Transfermarkt verilerine göre, Maribor takımının kadro değeri 8.90 milyon Euro olarak belirlenmiştir. Bu değer, takımın sahip olduğu oyuncuların toplam piyasa değerini yansıtmaktadır.

Maribor Takımının Oyuncuları ve Performansı

Maribor takımı, bu sezon ligde oynadığı 33 karşılaşmada 17 galibiyet, 9 beraberlik ve 7 mağlubiyet almıştır. Takım, topladığı 60 puanla ligde 3. sıradadır. En golcü oyuncuları Arnel Jakupovic ve El Arbi Hillel Soudani'dir.

Maribor Kulübü ve Tarihi

NK Maribor, 1960 yılında kurulmuş olup Maribor şehrini temsil etmektedir. Kulüp, PrvaLiga'da mücadele etmekte olup ülkenin en köklü ve başarılı kulüplerinden biridir.

Maribor kulübü, Slovenya futbolunun önemli bir parçasıdır. Başarılı geçmişi, güçlü kadrosu ve tutkulu taraftarlarıyla Maribor, ülke futbolunda önemli bir yere sahiptir.