Yükseköğretim Kurulu, 8-9 Haziran’da yapılacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adaylarının mağduriyet yaşamamaları için ikinci geç başvuru hakkı tanıdı.

YSK EK BAŞVURU TARİHLERİ Yükseköğretim Kurulu tarafından yayımlanan ve yurt dışındaki üniversitelere kayıt olmak isteyen Türk öğrencilere YKS’ye girme şartı getiren yönetmelik dolayısıyla mağduriyet yaşanmaması için sağlanan ikinci geç başvuru 25-28 Mart 2024 tarihleri arasında yapılabilecek.Yks Ek Başvuru Tarihleri Belli Oldu İşte Detaylar (2)

Adaylar başvurularını ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla, bireysel olarak ÖSYM’nin internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabilecek.

Sınava, 1-26 Şubat 2024 veya 5-7 Mart 2024 tarihleri arasında başvuru yapan adayların, başvuru bilgileri aynen geçerli olacak. Bu nedenle sınava, 1-26 Şubat 2024 veya 5-7 Mart 2024 tarihleri arasında başvuru yapan adaylardan yeniden başvuru alınmayacak.

2024 YKS OTURUM BİLGİLERİ Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın 1'inci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi 8 Haziran Cumartesi, Alan ve Yabancı Dil Yeterlilik Testleri ise 9 Haziran Pazar günü yapılacak.Yks Ek Başvuru Tarihleri Belli Oldu İşte Detaylar

Eğitimde Dönüşüm: Sanal Gerçeklik Sınıflarıyla Öğrenme Deneyimi Eğitimde Dönüşüm: Sanal Gerçeklik Sınıflarıyla Öğrenme Deneyimi

Bu bilgilerin yanı sıra, YKS ek başvuruları ne zaman başlayacak? sorusunun cevabı da adaylar tarafından merak edilmektedir. Yükseköğretim Kurulu'nun yayımladığı duyuruya göre, YKS ek başvuruları 25-28 Mart 2024 tarihleri arasında başlayacak. Bu süreçte adaylar, başvurularını belirtilen tarihler arasında yapabileceklerdir.

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, ek başvuru hakkının, özellikle yurt dışında eğitim görmek isteyen Türk öğrenciler için önemli bir fırsat olduğu vurgulanmıştır. Bu sayede mağduriyet yaşayan adayların, ek başvuru ile başvurularını tamamlayabilecekleri ve sınava katılma hakkını elde edebilecekleri belirtilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu'nun aldığı bu karar, 2024 YKS'ye hazırlanan adaylar arasında olumlu bir yankı uyandırmıştır. Özellikle başvuru sürecini kaçıran veya başvurusunu yapamayan adaylar için sunulan bu imkan, adayların sınava hazırlıklarını daha sağlam bir temel üzerine oturtmalarını sağlayacaktır.

Yükseköğretim Kurulu'nun 2024 YKS'ye "Ek Başvuru" hakkı tanıması, adayların mağduriyetini önlemeye yönelik atılmış önemli bir adımdır. Adaylar, belirtilen tarihler arasında yapacakları ek başvuru ile sınav sürecine katılma hakkını elde edebileceklerdir. Bu süreci yakından takip etmek ve gerekli başvuruları zamanında yapmak adayların lehine olacaktır.