Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Halk TV’de yayınlanan “Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar” programına konuk oldu ve duygusal anlar yaşandı. Büyükerşen'in akademik yaşamının yanında 25 yıldır sürdürdüğü Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na veda etmesine ithaf edilen programda, Büyükerşen'in, "Sizlerden asla ayrılmıyorum. Ayşe Ünlüce'yi sizlere emanet ediyorum." sözleri dikkat çekti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı programda EBB Senfoni Orkestrası, Şef Ender Sakpınar'ın yönetiminde performans sergiledi. Orkestraya konuk solist olarak Çimen Yalçın eşlik etti. Halk oyunları ekibi de Kırım ve Eskişehir'e ait yöresel oyunları sahneledi.

Eskişehir İli ve İlçeleri: Tarih, Kültür ve Ekonomiyle Dolu Detaylı Rehber! Eskişehir İli ve İlçeleri: Tarih, Kültür ve Ekonomiyle Dolu Detaylı Rehber!

Programa, Başkan Büyükerşen'in yanı sıra CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt konuk olarak katıldı.Yılmaz Büyükerşen Eskişehir'i Yönetmekten Vazgeçmiyor (1)

Büyükerşen'in fotoğraflarından ve hayata geçirdiği projelerin yer aldığı kısa filmin gösterimi sırasında duygu dolu anlar yaşandı. Başkan Büyükerşen, programda, "Sizlerden asla ayrılmıyorum. Benim yanımda yetişmiş, en az benim kadar Atatürkçü Ayşe Ünlüce'ye görevi huzurla devrediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan ayrılıyorum ama sizlerden ayrılmıyorum. Ben, sizlersiniz yapamam bunu zaten biliyorsunuz." dedi.

Büyükerşen, 1999 yılında meydana gelen Gölcük Depremi ve Eskişehir’de yaşananları da izleyicilerle paylaştı. İtfaiyenin yenilenmesi ve inşaatlarda beton kalitesinin artırılması konusunun Eskişehir’de ilk yapılan işlerden biri olduğunu belirtti.

Başkan Kurt, afet riskli alanların dönüşümü konusunda yetkinin belediyelere devredilmesi konusunda da iktidara çağrı yaptı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, "20 yıldır beraberiz. Çocuklarımızla, kadınlarımızla, büyüklerimizle, engellilerimizle her alanda çok güzel projeler yaptık. Sağlık projelerini geliştirdik. Bu dönemde daha da ilerleteceğiz. Eskişehir, Türkiye’ye örnek projelerini sürdürecek. Her zaman söylüyorum. Türkiye Eskişehir olsa." şeklinde konuştu.

Usta sanatçı Müjdat Gezen, yayına telefonla bağlanarak Eskişehir’e Büyükerşen’in heykelini hediye etmek istediğini belirtti. Gezen’in Başkan Büyükerşen ile ilgili görüşlerini aktardığı program için sosyal medya üzerinden de binlerce mesaj paylaşıldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de programa mesaj göndererek teşekkürlerini iletti.