Seçimli Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantımız, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde yapıldı. Kullanılan 1529 oyun 1177’sini alan Şekip Mosturoğlu, Kulübümüzün yeni Yüksek Divan Kurulu Başkanı oldu. Sevil Becan 265, Nihat Tokat da 87 oy aldı.

Seçimli Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantımız, Uğur Dündar başkanlığında Başkanımız Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve YDK üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı

Yüksek Divan Kurulu Toplantımız; Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, aziz vatanın bağımsızlığı için şehit düşmüş kahramanlarımız, kulübümüzün kurucuları, vefat eden kulüp yöneticilerimiz, üyelerimiz ve tüm Fenerbahçeliler için yapılan saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

E-devlet Şifresiyle Seyahat Engellerini Kaldır! Pasaport ve Vize İşlemleri Artık Çok Daha Hızlı E-devlet Şifresiyle Seyahat Engellerini Kaldır! Pasaport ve Vize İşlemleri Artık Çok Daha Hızlı

Ardından geçtiğimiz aylarda vefat eden üyelerimiz ile Yüksek Divan Kurulumuza yeni katılan üyelerimizin isimleri tek tek okundu.

YK Faaliyet Raporu okundu

Daha sonra Yönetim Kurulu Faaliyet raporu okunması maddesine geçildi. Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, başlıklar halinde son 3 aylık dönemde Kulübümüzde hangi gelişmelerin yaşandığını, yapılan planlamaları ve düzenlemeleri aktardı. 

Tüzüğümüzün 55. maddesine göre sosyal tesislerimizden ve yüzme havuzlarından faydalanılmasında alınacak ücretlerin Yönetim Kurulumuza tavsiye edilmesini kapsayan önerge YDK üyelerimizin oylarına sunuldu. Önerge oybirliğiyle kabul edildi.

Daha sonra Yüksek Divan Kurulu Başkanımız bir konuşma yaptı. 

Uğur Dündar'ın ardından kürsüye gelen Başkanımız Ali Y. Koç, görev süresi sona eren Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Uğur Dündar’a bugüne kadarki katkıları için bir teşekkür konuşması yaptı ve bir plaket takdim etti. 

Kürsüye gelen Yönetim Kurulu Üyemiz Selma Altay Rodopman kısa bir konuşma yaptı. Selma Altay Rodopman, konuşmasının ardından Divan Kurulu Başkanlığı seçimlerini yönetmek üzere Seçim Divan Kurulu Başkan Adayı Uğur Dündar, Üyeler; İsmail Tepecik ve Şefik Gürhan Saatçioğlu ile Katipler; Zehra Didem Üretmen ve İsmail Hakkı Ergüzel'i oylamaya sundu. Seçim Divan Kurulu oy birliğiyle kabul edildi.

Seçim Divan Kurulunun oluşturulmasının ardından Yüksek Divan Kurulu Başkan Adaylarının kürsü konuşmalarına geçildi. Sırasıyla YDK Başkan Adayı Sevil Becan, Nihat Tokat ve Şekip Mosturoğlu projelerinden, çalışmalarından ve vaatlerinden bahsettikleri konuşmalarını yaptılar.

Adayların konuşmalarının ardından tüzüğümüzün 45. maddesine göre önümüzdeki dönem için görev alacak Yüksek Divan Kurulu Başkanı ve heyetinin seçiminin yapılması gündem maddesine geçildi.

Oy kullanma sürecinin ardından yapılan oy sayımının sonrasında kullanılan 1529 oyun 1177’sini alan Şekip Mosturoğlu, Kulübümüzün yeni Yüksek Divan Kurulu Başkanı oldu. Sevil Becan 265, Nihat Tokat da 87 oy aldı.

1177 oyla Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına seçilen Şekip Mosturoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Öncelikle buraya iştirak eden, oy kullanan Fenerbahçe Spor Kulübü tüm Yüksek Divan Kurulu üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Bizi oylarıyla seçtiler, çok çok teşekkür ederim. Diğer başkan adaylarımızı tebrik ediyorum. Onlarla birlikte çok dostça, çok demokratça bir seçim süreci yaşadık. Divan Kurulumuza teşekkür ediyorum. Çok titiz bir toplantı yaptı ve sonuçta demokrasi kazandı. Sayın Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum. Bütün seçim süreci boyunca gerçek anlamda bize her türlü imkanı sağladı ve destek verdi. Burada çok önemli bir şey söylemek istiyorum ki bu benim için çok önemli! Bu sürece başladığımda seçim sonucunun 3 Temmuz zaferimizin taçlanması olarak kabul edileceğini düşünüyordum. 3 Temmuz zaferimiz burada taçlanmıştır. 3 Temmuz ruhu yaşamaktadır. Hiç kimse bu mücadeleden vazgeçmemiştir. Sarı lacivert duvar burada durmaktadır. Bu sarı lacivert duvar durduğu sürece Fenerbahçe her zaman payidar olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yeni YDK Başkanımız Şekip Mosturoğlu'nun teşekkür konuşmasının ardında kürsüye gelen Başkanımız Ali Y. Koç, YDK Başkanlığına seçilen Şekip Mosturoğlu'nu ve ekibini tebrik etti ve bu sonuçların Kulübümüz için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına seçilen Şekip Mosturoğlu ve heyetine başarılar dileriz.