Brawl Stars Elmas Hilesi: Hile Yapmayı Öğrenmek İçin Kaynaklar Nelerdir? Brawl Stars Elmas Hilesi: Hile Yapmayı Öğrenmek İçin Kaynaklar Nelerdir?

Bu özellik, profil fotoğraflarının ekran görüntüsünü almayı engelleyecek.

ABD'li yazılım şirketi Meta'nın sahibi olduğu Whatsapp, kullanıcıların profil fotoğraflarının ekran görüntüsünü almasına engel olacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni özellik, ayarlar menüsünün gizlilik bölümünde yer alacak ve son Android sürümünde ekran görüntüsü almaya çalıştığınızda ekranın alt kısmında uygulama kısıtlamaları nedeniyle ekran görüntüsü alınamadığını belirten bir bildirim çıkacak.

Whatsapp, yaklaşık 5 yıl önce kullanıcıların başkalarının profil fotoğraflarını kaydetmesine engel olan bir güncelleme yayınlamıştı. Ancak, bu yeni özellikle ekran görüntüsü almanın doğrudan engellenmesi, Whatsapp'ın kullanıcı gizliliği ve rızası kavramını daha da güçlendirmesine olanak sağlayacak.

T24'te yer alan habere göre, bu yeni özellik Whatsapp'ın kullanıcıların fotoğraflarının dolandırıcılık, taklit veya taciz amacıyla kullanılmasını istemediğini gösteriyor.