Doğal yöntemlerle vücudu toksinlerden arındırmanın yolları her zaman ilgi çekici olmuştur. İşte bu yöntemlerden bazıları:

Kırkkilit Otu Çayı: Kırkkilit otu, nane, meyan kökü, rezene, yeşil anason veya bahçe nanesi gibi bitkilerle karıştırılarak tüketildiğinde, özellikle ciğerlerdeki mukusu temizler ve soğuk algınlığını engellemeye yardımcı olur. Sindirime de iyi gelir.

Yeni Araştırmada Sağlıkta Dijital Dönüşümün Etkisi Yeni Araştırmada Sağlıkta Dijital Dönüşümün Etkisi

Kekik Çayı: Hazımsızlık ve sinirleri yatıştırmak için kullanılan kekik çayı, aynı zamanda böbreklerdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Antioksidan içeriği sayesinde vücuttaki iltihabı azaltmaya ve oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Çilek Yaprağı Çayı: Ödemden kurtulmak için çilek yaprakları, nane, mavi yaban mersini yaprağı, öksürük otu yaprağı gibi bitkilerle karıştırılarak tüketilebilir. Bu karışım, vücuttaki toksin birikmesini azaltabilir ve gut problemine karşı koruyucu olabilir.

Mürver Ağacı Çayı: Mürver ağacı çayı, terleterek ödem atmayı teşvik eder. Sindirimi kolaylaştırmak ve sinirleri yatıştırmak için kullanılan bir karışım olan bu çay, vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcı olabilir.