Rusya Ligi ekiplerinden Dinamo Moskova'nın kaptanı Nataliya Goncharova, Lokomotiv Kaliningrad maçında Ebrar Karakurt'a yaptığı hareket için özür diledi. Goncharova, maç sonunda Karakurt'a orta parmağını göstererek tepki çekmişti.

Ebrar Karakurt, Lokomotiv Kaliningrad ile Finale Yükseldi

Ebrar Karakurt'un forma giydiği Lokomotiv Kaliningrad, Rusya Ligi final serisi beşinci maçında Dinamo Moskova ile karşılaştı. Milli voleybolcumuz ve takımının finale yükseldiği maçta Dinamo Moskova kaptanı Nataliya Goncharova'nın Karakurt'a yaptığı el hareketi tepki çekmişti. Goncharova'dan özür açıklaması geldi.

Dinamo Moskova'nın Resmi Özür Açıklaması

Dinamo Moskova'nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, "Dinamo Moskova Kadın Voleybol Kulübü ve takım kaptanı Nataliya Goncharova, 14 Nisan'da Moskova'da Lokomotiv'e karşı oynanan Süper Lig play-off serisinin beşinci yarı final maçında yaşananlar için taraftarlara ve izleyicilere resmi özürlerini sunuyor. Rakip takımın oyuncularının seri boyunca devam eden provakasyonlarına karşı yeterince sakin kalamadığımız için üzgünüz. Daha sonraki bir tarihte rakiplerin sportmenlik dışı davranışlarını da içeren ayrıntılı bilgiler internet sitemizde yayınlanacaktır" denildi.

Selçuk Sports: Spor Tutkunlarının Buluşma Noktası Selçuk Sports: Spor Tutkunlarının Buluşma Noktası

Ebrar Karakurt'tan Tepki: "Ağlayacaksan Oynamayalım Goncagül"

Ebrar Karakurt ise kendisine yapılan çirkin hareketin ardından Instagram hesabından yeni bir paylaşımda bulundu. Milli voleybolcu Karakurt, kendisine orta parmağını gösteren Dinamo Moskova kaptanı Goncharova'ya "Ağlayacaksan oynamayalım Goncagül" şeklinde cevap verdi.

Nataliya Goncharova'nın Ebrar Karakurt'a yönelik özrü, spor camiasında geniş yankı uyandırdı. Skandal hareketin ardından gelen bu özür, voleybolun fair-play ruhunu ön plana çıkarmış oldu. Her iki sporcunun da kariyerlerindeki bu olaydan ders çıkaracakları ve sporun ruhuna uygun hareket edecekleri umulmaktadır.