Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yer alan Kışla köyü, 15 yıl önce köye cinlerin yerleştiği söylentileri üzerine köylü tarafından terk edildi. Bu gizemli hikaye, Kışla köyünde tek bir ailenin ısrarla yaşamaya devam etmesiyle devam ediyor. Gelin, bu ilginç hikayeyi daha yakından inceleyelim.

Cinli Köyde 15 Yıldır Tek Bir Aile: Gültekin Ailesi

Kışla köyü, 15 yıl önce 20 hane ile dolup taşarken, cinlerin yerleştiği söylentileri köylüleri dehşete düşürdü. Köy, adeta hayalet köy halini aldı ve yaşayan tüm aileler korkuyla dolup köyü terk etti. Ancak, tam beş yıl önce Gültekin ailesi köye cesurca yerleşti.Cinli Köyde Yaşıyor! (1)

Söylentilere Karşı Direnen Gültekin Ailesi

Köyde beş yıldır yaşayan Tülay Gültekin, söylentilere inanmadığını açıkladı. "Burası 10 veya 15 yıldır boş bir halde bulunuyor, köyün neden terk edildiğini bilmiyorum. Bu köyün cinli olduğunu söyleyerek insanları korkutuyorlar. Aslında öyle bir şey yok. Ben burada 5 yıldır yaşıyorum, söylentilere dair hiçbir şey görmedim" diyerek cesurca köydeki yaşamını sürdürdüklerini belirtti.

Cinli Köy İddialarına Şüpheyle Yaklaşan Aile

Gültekin ailesi, köyde geçmişte yaşananların etkisiyle boşalmış haneleri terk edilmiş durumda görmüş. Ancak, beş yıllık süre zarfında hiçbir cinle karşılaşmadıklarını ifade etti. Tülay Gültekin'in anlatımına göre, köydeki haneler zamanla ilgisizlik ve bakımsızlık yüzünden harap olmuş, ancak cinlerle ilgili bir iz bulunamamış.Cinli Köyde Yaşıyor! (2)

Köyde Söylentiler Devam Ediyor: Mehmet Bardak'ın Gözünden

Şarkışla'da esnaflık yapan Mehmet Bardak, köydeki söylentilere dair ilginç gözlemlerde bulundu. "Şarkışla ilçesinde yaşıyorum, buradan sık sık geçiyorum. Geçmişte burada 20 hane yaşıyordu, hepsi burayı terk etti. Şu an tamamen boş kaldığı için harabe bir şekilde yok oluyor. Halk arasında dolaşan söylentiler devam ediyor. Köyün yanından geçen yol Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine bağlanıyor. Kimse buraya gelip gitmiyor, köy tamamıyla yol olaya terk edilmiş durumda" diyerek köyün kaderine dair ilginç detaylara değindi.

Brawl Stars'da Elmas Hilesi Yapmanın Elmas Hilesi Nedir? Brawl Stars'da Elmas Hilesi Yapmanın Elmas Hilesi Nedir?

Cinli Köy Hikayesi Gerçek Değil Mi?

Bu ilginç hikaye, Kışla köyünün geçmişi ve şu anki durumuyla ilgili birçok soru işareti bırakıyor. Gültekin ailesinin cesurca yaşamını sürdürmesi, köydeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını düşündürüyor. Ancak, köyün terk edilmiş halinin harabelerle dolu olması, halk arasındaki efsanelerin hala etkili olduğunu gösteriyor.