Türk televizyon tarihinde unutulmaz bir iz bırakan ve milyonlarca izleyiciyi ekrana kilitleyen Kurtlar Vadisi dizisinin efsanevi karakteri Süleyman Çakır'ın ölüm yıldönümü, sosyal medyada büyük ses getirdi. Oktay Kaynarca'nın canlandırdığı Süleyman Çakır karakteri 20 yıl önce dizide senaryo gereği hayatını kaybetmişti. Dizinin hayranları Çakır'ın ölümünün ardından gıyabında cenaze namazı kıldırmış, mevlit okutmuş, lokma dağıtmış ve gazeteler aracılığıyla başsağlığı dileklerinde bulunmuştu. Oktay Kaynarca da bu geleneği bozmayarak bu yıl da Süleyman Çakır için duygusal bir mesaj yayınladı. Peki, Süleyman Çakır kimdir? İşte detaylar..Süleyman Çakır'ın Ölüm Yıldönümü

Kurtlar Vadisi dizisinin ölümsüz karakteri Süleyman Çakır, Küçük yaştayken cami avlusunda gözü önünde babasının vurulduğunu görmüş ve bundan sonra dünyaya hep nefretle bakmıştır. Babası öldükten sonra annesinin evde yaptığı pilav ve nohudu satarak hem kız kardeşi Derya Çakır'a hem de annesi Emine Çakır'a bakmıştır. Bir gün zabıta gelip yasak yerde satış yaptığı için hem onu hem de kız kardeşini hırpalamıştır. Hırpalama sırasında zabıtanın kız kardeşine vurmasından dolayı gözü dönmüş ve zabıtayı art arda bıçaklayıp öldürmüştür. Sonrasında cinayet suçundan hüküm giyip, hapse düşmüştür.Süleyman Çakır'ın Ölüm Yıldönümü (1)

Hapise düşünce annesi ve kız kardeşi açıkta kalmıştır. Bunun için ona Duran Şatıroğlu namı diğer Duran Emmi'yi bıçaklaması için teklif etmişlerdir ve o da annesi ve kız kardeşi kötü durumda olduğu için razı olmuştur. Duran Emmi abdest alırken elinde bıçakla onu öldürmeye gitmiş ancak babasının da abdest alırken öldüğü gözüne gelince yapamamıştır. Duran Emmi sayesinde mafyaya girmiş ve önemli bir mafya babası olmuştur. Sonra Laz Ziya'nın kızı Nesrin Yılmaz ile evlenmiştir.

Süleyman Çakır'ın Ölümü

Süleyman Çakır, Cerrahpaşalı Halit tarafından pusuya düşürülerek öldürülmüştür. Süleyman Çakır dizide 43. bölümde vurulmuş ve 45. bölümde öldüğü ilan edilmiştir. Can dostu Polat Alemdar Çakır'ın ölümünün ardından Halit'i ve altı mafya babasını bir gecede öldürerek onun intikamını almıştır.Süleyman Çakır'ın Ölüm Yıldönümü (2)

Kurtlar Vadisi'nin Unutulmaz Karakteri Süleyman Çakır'ın Anısına

Kurtlar Vadisi dizisinin unutulmaz karakteri Süleyman Çakır, ölümünün 20. yıl dönümünde sevenleri tarafından sosyal medyada büyük bir ilgiyle anıldı. Twitter'da trend listesinde ilk sıraya yükselerek, sevenlerinin duygusal paylaşımlarıyla dolup taştı. Usta oyuncu Oktay Kaynarca da bu geleneği bozmayarak, sosyal medya hesabından videolu bir mesaj yayınladı.

Elektrikli Arabaların Geleceği: Sıfır Emisyonlu ve Yenilikçi Seçenekler Elektrikli Arabaların Geleceği: Sıfır Emisyonlu ve Yenilikçi Seçenekler

Kurtlar Vadisi Dizisinin Unutulmaz Anları

Efsaneler arasına giren Kurtlar Vadisi dizisi bir döneme damga vurmuştu. Milyonlarca vatandaşı ekran başına kilitleyen ve yurt dışına da ihraç edilen diziyle ilgili çarpıcı fotoğraflar yıllar sonra ortaya çıktı. İşte görenleri şaşırtacak o kareler...

Süleyman Çakır'ın ölümü ve Kurtlar Vadisi dizisinin unutulmaz anıları, Türk televizyon tarihinde iz bırakan bir başyapıt olarak hatırlanmaya devam edecek. Oktay Kaynarca'nın efsanevi performansı ve dizi ekibinin emekleri, Türk dizi sektöründe unutulmaz bir yer edinmiştir. Süleyman Çakır'ın hayranları her yıl olduğu gibi bu yıl da onu özlemle anmaya devam edeceklerdir.