Hülya Yiğitalp’in oğlu Yiğit Tokbey, ABD’deki SpaceX’te kıdemli fırlatma mühendisi olarak görev yapan başarılı bir genç mühendisti. Ancak trajik bir zincirleme kazada hayatını kaybeden Yiğit, geride başarılı bir yaşam ve hayaller bıraktı.

Kaza ve Hüzün Veren Ayrılık

17 Ocak'ta, Kaliforniya Graciosa Yolu'nda meydana gelen zincirleme kaza, genç mühendisin hayatına son verdi. Yiğit Tokbey, motosikletiyle seyir halindeyken kontrolü kaybederek çok sayıda aracın çarpmasına maruz kaldı. Olay yerinde hayatını kaybeden Yiğit Tokbey'in ardında bıraktığı trajik hikaye, sevenlerini derin bir üzüntüye boğdu.

Hülya Yiğitalp’in Göz Bebeği

Hülya Yiğitalp'in ilk göz ağrısı olan 31 yaşındaki oğlu, SpaceX'te kıdemli fırlatma mühendisi olarak çalışmaya başlamıştı. Başarılı bir öğrenci ve mühendis olan Yiğit, annesi için büyük bir gurur kaynağıydı.

Genç Yaşta Kaybedilen Başarı Dolu Bir Yaşam

Yiğit Tokbey, 2010 yılında liseyi tamamladıktan sonra ABD'de New Hampshire Üniversitesi'nde makine mühendisliği eğitimine başladı. 2014'te başarıyla mezun olduktan sonra, Northeastern Üniversitesi'nde mastırını tamamladı ve mühendislik liderliği sertifikası aldı. Schneider Electric’te 6 yıl boyunca başarılı bir kariyer sürdürdü.

SpaceX ile Gerçekleştirdiği Uzaydaki Yolculuğu

2017 yılında SpaceX'e katılan Yiğit Tokbey, Lompoc'taki Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü'nde kıdemli fırlatma mühendisi olarak görev yapmaya başladı. Uzay yolculuğu için hayaller kurarken, maalesef kısa bir süre önce yaşanan kaza sonucunda aramızdan ayrıldı.

Ehliyet Sahiplerine Müjde! Beylikdüzü Belediyesi 50 Yaş Altındaki Adayları Arıyor! Ehliyet Sahiplerine Müjde! Beylikdüzü Belediyesi 50 Yaş Altındaki Adayları Arıyor!

Sosyal Sorumluluk Projelerine Katkıları

Yiğit Tokbey, sadece profesyonel kariyeriyle değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine katılımıyla da tanınıyordu. Özellikle Türkiye'deki deprem felaketinden sonra ABD'deki insanları bağış yapmaya çağırarak toplumsal duyarlılık gösterdi.

Türkiye Ziyareti ve Anlamlı Fotoğraf

En son kasım ayında Türkiye'ye gelen Yiğit Tokbey, annesi Hülya Yiğitalp ile Bağdat Caddesi'nde bulunan bir kafede bir araya geldi. Bu anı, annesiyle paylaştığı duygusal bir fotoğraf ile ölümsüzleşti.

Yiğit Tokbey'in Ardında Bıraktığı Etki

Yiğit Tokbey, genç yaşta aramızdan ayrılan başarılı bir mühendis ve birey olarak hatırlanacak. Hem profesyonel kariyeri hem de sosyal sorumluluk projelerine katkılarıyla iz bırakan Yiğit, sevenlerini derinden etkiledi. Uzay keşfi ve mühendislik alanındaki başarılarıyla anılan Yiğit Tokbey, geride bıraktığı etki ile her zaman hatırlanacak.