Atatürk Caddesi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe Türk Eğitim-Sen Serik Temsilcisi Tuncer Çakır ve birçok öğretmen katıldı.

Siyah Tişörtleri ve Dövizleriyle Mesaj Verdiler

Eğitimciler, üzerlerinde "Şiddete Hayır" ve "Öğretmenime Dokunma" yazılı siyah tişörtlerle, ellerinde pankartlar ve dövizlerle eylem yaptılar. Bu önemli duruşa, öğretmen çocukları Ozan ve Oğuz Özgün de katılarak babalarına destek verdiler.

Şiddete Karşı Toplumsal Bilinç Oluşturma Çabası

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Türk Eğitim-Sen Temsilcisi Tuncer Çakır, bir basın açıklaması yaparak şiddete dikkat çekti. Çakır, kamuoyunu ve eğitim camiasını büyük yasa boğan şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendiğini belirterek, şiddete maruz kalan eğitimcileri minnetle anıp, şiddetle mücadele edeceklerini vurguladı.

Geleceğimize Sahip Çıkma Sorumluluğu

Eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin geleceğe sıkılan bir kurşun olduğunu söyleyen Çakır, bu vahşet olaylarının önüne geçilmesi için gereken tedbirler alınıncaya kadar konuyu gündemde tutacaklarını ve farkındalık oluşturacaklarını belirtti. Ayrıca, eğitimcilerin can güvenliğinin sağlandığı çalışma ortamlarına kavuşması gerektiğini vurguladı.

Varto'da Kafa Kafaya Çarpışan Araçlarda Feci Kaza: 1 Ölü Varto'da Kafa Kafaya Çarpışan Araçlarda Feci Kaza: 1 Ölü

Öğretmenlere verilen değerin, çocukların geleceğine verilen kıymet olduğunu hatırlatan Çakır, bu bilinçle hareket etmenin milli bir ödev olduğunu vurguladı. Öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının şiddete karşı gösterdiği bu güçlü duruş, toplumsal bir bilinç oluşturma adımı olarak değerlendirilmelidir.