Seçil Erzan, yüksek karlı fon vurgunu davasında bugün dördüncü kez hakim karşısına çıkıyor. 7 sanıklı davada Fernando Muslera, Arda Turan ve Emre Belözoğlu da ifade verdi.

İlk Gelen Muslera Oldu

Duruşmada şikayetçi sporculardan Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan ve Fernando Muslera'nın dinlenmesi bekleniyor. Duruşmaya ilk gelen Fernando Muslera oldu. Muslera avukatı Rezan Epözdemir’le duruşmaya geldi.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma, bugün 27. Ağır Ceza duruşma salonunda yapılacak. Duruşma tutuklu sanıklar Seçil Erzan ve Ali Yörük henüz getirilmediği için başlamadı.Seçil Erzan Davasında Futbolcuların İfadeleri Muslera, Arda Turan Ve Emre Belözoğlu Duruşmada Ne Söyledi (1)

Duruşmaya şikayetçiler ve avukatları gelmeye başladı. Mahkeme salonu koridorunda yoğunluk oluştu. Gazeteciler ve izleyiciler duruşmaya başlayana kadar bariyerlerin dışında tutuluyor.

Arda Turan da Geldi

21 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla 252 yıla kadar hapsi istenen banka şube müdürü Seçil Erzan'ın 4'üncü kez hakim karşısına çıktığı dava için Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan, İstanbul Adliyesi'ne geldi.

Sanıklar Duruşmaya Getirildi

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Seçil Erzan ve Ali Yörük getirildiler. Tutuksuz sanıklar da duruşmaya geldi. Mert Zeydanlı'nın arasında bulunduğu müştekiler de duruşmaya geldi. Çok sayıda taraf avukatı da duruşmaya katıldı.

Muslera: "Şikayetçiyim"

Mahkeme Başkanı, şikayetçi Fernando Muslera'ya "Para vermeye kim ikna etti?" sorusu üzerine Muslera tercüman aracılığıyla ifade verdi. Muslera, "2011'de Seçil Erzan'ı tanıdım. Bankadan arayarak tekliflerde bulunuyorlardı, finans işiyle ilgili olanlar üst düzey yöneticiler arıyordu. Daha sonra Denizbank'ın fon hesabıyla ilgilenen Seçil Erzan beni aramaya başladı. 1,5- 2 aylık sürede yüzde 35'lik kazanç teklif etti. Bu Denizbank tarafından yapılan teklifti. Seçil Erzan aradı, 'Mehmet Aydoğdu ve Hakan Ateş fon dairesinin başında olan kişiler' dedi. Bunun üzerine Florya Şubesinden 700 bin dolar paramı çektim. Çektikten sonra Musa Mert Çetin'e verdim. Musa Mert, bu parayı Denizbank'ın Levent Şubesinde Seçil Erzan'a ofisinde teslim etti. Seçil'in aramasıyla Ziraat Bankasından 500 bin dolar alıp Musa Mert'e verdim, bu parayı da Musa Mert, Erzan'a Denizbank'ın kapısından verdi. Seçil Erzan paranın geri ödeneceğine dair yazılı bir belge verdi. Bana 1.2 milyonluk yatırımın karşılığında 700 bin dolar geri verildi. Ana param üzerinde herhangi bir kazancım olmadı" dedi.

Mahkeme Başkanı'nın, "Seçil İspanyolca bilmiyordu, Seçil ile kendisi arasında kim aracılık yaptı" sorusuna Muslera, "Musa bey benim arkadaşımdır, güvendiğim birisidir. O yüzden bağlantıyı o sağlıyordu" dedi. "Seçil, dışında kendisini para yatırmaya ikna etmeye çalışan olmuş mu?" sorusuna Muslera, "Hayır. Sadece Seçil Erzan aracı oldu" diye cevap verdi. "Bu konuyla ilgili para kazanıldığına şahit olmuş mu?" sorusuna "Başka kimseyle konuşmadım" dedi.

Uruguaylı kaleci, savcının "Seçil Erzan ile şahsi yakın bir ilişkisi var mıydı?" sorusuna "Hayır, sadece iş ilişkisiydi" dedi.

Bayram Tatilinde Yaşanan Kazaların Bilançosu! İşte Açıklanan İstatistikler Bayram Tatilinde Yaşanan Kazaların Bilançosu! İşte Açıklanan İstatistikler

Muslera, "Sonuçta şikayetçiyim. Parayı kurtarmak isterim" dedi. Mahkeme Başkanı, Muslera'ya "Kendisinden hiçbir şey almadığını bildiğini" söyledi. Muslera ise "Paranın aslında zaten Seçil'e gitmediğini, Musa Mert'in verdiği belgelerde parayı alması gerekenin Denizbank olduğunu gördüm" dedi.

Muslera, ifadesinin ardından salonu terk etti. Duruşmaya öğle arası verildi.

Arda Turan'ın ve diğer futbolcuların ifadeleri duruşma sonrası detaylarıyla sizlerle olacak.