İmralı Adası açıklarında, Balıkesir’in Marmara Adası’ndan hareket ettikten sonra kötü hava ve deniz şartları nedeniyle batan Batuhan A. isimli gemideki kayıp denizcilerden Zeynep Kılıç’ın cansız bedenine ulaşılmasının ardından, kayıp 5 denizci için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 51 metre derinlikte bulunan batık gemiye sekizinci dalış gerçekleştirilirken, çalışmalar geminin makine dairesinde yoğunlaştırıldı. Faciaya ilişkin soruşturma ise hızla sürüyor.Marmara’da Batan Gemideki Denizciler Aranıyor Savcılık Hts Kayıtlarını İstedi; Telefon Görüşmeleri İncelenecek (1)

Talas'ta Kurban Pazarına Başvuru! Talas'ta Kurban Pazarına Başvuru!

Arama Kurtarma Çalışmaları ve İncelenen Telefon Görüşmeleri


Marmara Adası’ndan hareket ettikten sonra batan gemideki mürettebatın 6 saat boyunca neden yardım istemediği ve bu süreçte kimlerle telefon görüşmesi yapıldığı soruları üzerine, savcılık harekete geçti. HTS kayıtlarını inceleyen savcılık, kayıp denizcilerin telefon görüşmelerini mercek altına aldı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD, JAK, JÖH, deniz polisi, NAK, AKUT, ANDA, İHH ve belediyelere ait arama kurtarma ekipleri ise yaklaşık 1000 kişilik personel ile arama çalışmalarına katıldı.Marmara’da Batan Gemideki Denizciler Aranıyor Savcılık Hts Kayıtlarını İstedi; Telefon Görüşmeleri İncelenecek (2)

Batığa Gerçekleştirilen Dalışlar ve Araştırmalar


Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı TCG Akın Gemisi’nde görevli dalgıçlar, denizin tabanına oturan kargo gemisinin enkazına dalışlar gerçekleştiriyor. Mürettebatın gemiden savrulmuş olma ihtimalini de değerlendiren ekipler, Karacabey açıklarında hem deniz üstünde hem de suyun altında tarama yapıyor. Ayrıca, Bursa, Yalova ve Çanakkale’den bölgeye görevlendirilen 21 kişilik Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı deniz polisi ekibi de çalışmalara destek veriyor.

Savcılık Soruşturması ve İlerleyen Adımlar


Savcılığın yürüttüğü soruşturmada, gemideki mürettebatın telefon görüşmeleri ve mesajlarına ilişkin HTS kayıtları inceleniyor. Bu kapsamda, denizcilerden Hüseyin Tutuk’un ailesine gönderdiği video üzerine harekete geçen savcılık, gemideki mürettebatın 6 saat boyunca neden yardım istemediği ve bu süreçte kimlerle telefon görüşmesi yapıldığı HTS kayıtlarıyla ortaya çıkaracak.Marmara’da Batan Gemideki Denizciler Aranıyor Savcılık Hts Kayıtlarını İstedi; Telefon Görüşmeleri İncelenecek (3)

İmralı Adası açıklarında, Balıkesir’in Marmara Adası’ndan hareket ettikten sonra kötü hava ve deniz şartları nedeniyle batan Batuhan A. isimli gemideki kayıp denizcilerden Zeynep Kılıç’ın cansız bedenine ulaşılmasının ardından, kayıp 5 denizci için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 51 metre derinlikte bulunan batık gemiye sekizinci dalış gerçekleştirilirken, çalışmalar geminin makine dairesinde yoğunlaştırıldı. Faciaya ilişkin soruşturma ise hızla sürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD, JAK, JÖH, deniz polisi, NAK, AKUT, ANDA, İHH ve belediyelere ait arama kurtarma ekipleri ise yaklaşık 1000 kişilik personel ile arama çalışmalarına katıldı.

Savcılığın yürüttüğü soruşturmada, gemideki mürettebatın telefon görüşmeleri ve mesajlarına ilişkin HTS kayıtları inceleniyor. Bu kapsamda, denizcilerden Hüseyin Tutuk’un ailesine gönderdiği video üzerine harekete geçen savcılık, gemideki mürettebatın 6 saat boyunca neden yardım istemediği ve bu süreçte kimlerle telefon görüşmesi yapıldığı HTS kayıtlarıyla ortaya çıkaracak.
Arama kurtarma çalışmaları ve savcılık soruşturması devam ederken, gemideki mürettebatın akıbeti merakla bekleniyor. Güvenlik güçleri ve kurtarma ekipleri, titizlikle çalışmalarını sürdürürken, soruşturma da tüm detaylarıyla devam ediyor.