Cumhurbaşkanı kararı ile 2024 yılında Türkiye genelinde sağlık sektöründe istihdam edilecek sözleşmeli personel sayısı netleşti. Bu karara göre, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sağlık hizmetlerinin yürütülebilmesi amacıyla toplamda 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak? İşte detaylar:

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı: Resmi Gazete'de Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylar, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile netlik kazandı. Karara göre, eleman temininde güçlük çekilen bölgelerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi adına 2024 yılında uygulanmak üzere toplam 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek.

Sağlıklı Zayıflama İçin Uyku Kalitenizi Artırmak Önemli Sağlıklı Zayıflama İçin Uyku Kalitenizi Artırmak Önemli

İstihdam Edilecek Personel Dağılımı

1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, sağlık personeli alımı kapsamında belirlenen dağılım şu şekildedir:

  • 23 bin 464 uzman tabip
  • 3 bin 498 tabip
  • 25 sağlık memuru
  • 9 ebe
  • 2 hemşire
  • 1 diyetisyen
  • 1 sağlık teknikeri

Bu kapsamda, Türkiye genelinde çeşitli uzmanlık alanlarında ve pozisyonlarda istihdam edilecek sağlık personeli, kamu sağlık hizmetlerine önemli bir katkı sağlayacaktır.

Başvurular Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı personel alımına dair başvuru tarihleri henüz netlik kazanmış değildir. Ancak, resmi açıklama geldiği anda bu bilgileri sizlerle paylaşacağız. Sağlık sektöründe kariyer yapmak isteyen adayların, başvuru tarihlerini takip etmeleri önemlidir.

Türkiye Genelinde Sağlık Hizmetlerine Katkı

Bu alımlar, eleman temininde zorluk çekilen bölgelere destek olacak ve çeşitli sağlık alanlarında uzman personel istihdam edilerek kamu sağlık hizmetleri güçlendirilecektir.

Siz de sağlık sektöründe kariyer yapmayı düşünüyorsanız, resmi başvuru tarihlerini kaçırmamak adına Sağlık Bakanlığı'nın duyurularını takip etmeyi unutmayın.