Sağlık Bakanlığı işçi alımı kurası ve sonuçları için heyecanlı geri sayım başladı. Farklı meslek gruplarına başvuru yapan adayların atamaları kura çekimiyle belli olacak. 2024 Sağlık Bakanlığı işçi alımında en fazla güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi kadrolarına alım yapılacak. İşçi alımında toplam kontenjan kadar yedek aday belirlenecek. Başvuru şartlarını sağlamadığı tespit edilen, belgelerini istenen sürede teslim etmeyen ve yanlış bilgi beyanında bulunan adayların yerine yedek adayların ataması gerçekleştirilecek. Kura tamamlandıktan sonra yhgm.saglik.gov.tr adresinden sonuçlar isim listesi şeklinde ilan edilecek. Peki Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi ne zaman? İşte, kura sonuçlarına ilişkin detaylar…

Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, elektrikçi, marangoz, bilgisayar sistem kurulum bakım ve onarım arıza giderme elemanı, tesisatçı, servis destek elemanı, boyacı, klinik destek elemanı, otomotiv mekanikçisi gibi kadrolara yapılacak toplam alım kadar asıl ve yedek aday belirlenecek. Başvuru şartlarını sağlamayan, yanlış ve yanıltıcı bilgi veren ve belirlenen tarihlerde asıl aday olmasına rağmen belge teslim etmeyen adayların yerine yedek adaylar sırasıyla davet edilecek. Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura tarihi ve yeri belli oldu. Peki Sağlık Bakanlığı işçi alımı kurası ne zaman? İşte, kura çekimiyle beraber kura sonuçların açıklanma tarihi…

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

Sağlık Bakanlığı 2024 yılında yapılacak 12 farklı meslek grubu alımı için kura çekimi düzenleyecek. Kura çekiminin ardından adaylara yazılı veya sözlü sınav yapılmadan doğrudan ataması gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı kura çekimi henüz yapılmadığından asıl ve yedek adaylar belirlenmedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURASI 2024 NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı kura çekiminin daha önce Mart ayında yapılacağı bilgisi paylaşılmıştı. Kura takviminde yapılan değişiklikle beraber yeni kura tarihi açıklandı. Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam edilmek üzere 9.000 sürekli işçi alımı kurası 3-4 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

KURA ÇEKİMİ CANLI NASIL İZLENİR?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kurasının diğer personel alımlarında olduğu gibi Bakanlığın Youtube hesabından canlı yayınlanması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı atamalarına ilişkin bilgi ve belgeler ile beraber her türlü duyuru Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfası olan yhgm.saglik.gov.tr adresinden erişime açılacak.

ASIL VE YEDEK ADAY FARKI NEDİR?

Sağlık Bakanlığı kurasında asıl olarak belirlenen adaylar atama hakkı elde edecek. Yedek adaylar ise ikinci olarak yerleştirme fırsatı bekleyecek.

Sağlık Bakanlığı işçi alımında 8 bin asıl ve 8 bin yedek aday belirlenecek. Belirlenen süre içerisinde belgelerini teslim etmeyen, yanlış ve yanıltıcı bilgi paylaşan, başvuru şartlarını sağlamayan adayların yerine yedek adaylar yerleştirilecek.

KURADA ÖNCELİK OLMAYACAK

Sağlık Bakanlığı işçi alımında farklı öğrenim düzeyinden veya bölümden mezun olmak adayların lehine kurada bir öncelik teşkil etmeyecek.

Sürekli işçi kadrolarına ataması yapılan adaylar yasal asgari ücret ile göreve başlatılacaktır.

Justin TV'nin İnternet Kültüründeki Yeri Justin TV'nin İnternet Kültüründeki Yeri

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında sürekli işçi kadrosunda görev yapanlar, ilan edilen kadrolara müracaat eden adaylar kuraya alınmayacaktır.