Son dönemlerde sıkça sosyal medyanın tartışma konularından biri olan isimlerden biri de AK Parti Grup Başkanvekili olarak tanınan Özlem Zengin oldu. Ancak, son yaşanan gelişmelerle birlikte Zengin'in bu pozisyondan alındığı öğrenildi. Bu durum, Özlem Zengin'in kim olduğu ve ne gibi görevlerde bulunduğu konusunda merak uyandırdı. İşte, Özlem Zengin'in hayatı...

Aile Köklerini Keşfet: E-Devlet Soyağacıyla Geçmişini Aydınlat Aile Köklerini Keşfet: E-Devlet Soyağacıyla Geçmişini Aydınlat

Özlem Zengin Kimdir?

Özlem Zengin, 1969 yılında doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuş ve hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bir süre Amerika'da yaşamıştır. Türkiye'ye dönerek öğretmenlik yapmış ve medya alanında kariyerine adım atmıştır.

Özlem Zengin'in Kariyeri

Kariyerine medya alanında başlayan Zengin, 1998-2001 yılları arasında Kanal 7'de "Hayatın İçinden" adlı televizyon programını hazırlayıp sunmuş, ardından serbest avukatlık yapmıştır. Siyasi kariyerine AK Parti'de başlayan Zengin, 2003 yılında İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiş ve daha sonra İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Ayrıca, çeşitli dönemlerde il yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Akademik alanda da başarılı çalışmalara imza atan Zengin, Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisans derecesi almış ve kadın hakları üzerine sivil toplum çalışmalarında bulunmuştur. Sivil toplum kuruluşlarında etkin rol alan Zengin, Beyaz El Dayanışma Derneği'nin kurucu üyesi olduğu gibi Kadın ve Demokrasi Derneği "KADEM" de kurucu üyeleri arasında yer almıştır. Ayrıca, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi olan Zengin, medya alanında da aktif bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Siyasi kariyerinde de önemli görevler üstlenen Zengin, 27. Dönemde Tokat Milletvekili olarak seçilmiş ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görev yapmıştır. Daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Zengin, son olarak AK Parti Grup Başkanvekili olarak görev yapmaktaydı.

Özlem Zengin Neden Görevden Alındı? 

Son gelişmelerle birlikte Özlem Zengin'in AK Parti Grup Başkanvekili olarak görevden alındığı açıklanmıştır. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, genel olarak partinin iç dinamikleri ve politik gelişmeler nedeniyle alındığı yönünde yorumlar yapılmaktadır.