Oba Makarna, halka arzında büyük bir ilgiyle karşılandı. Şirketin çıkarılmış sermayesinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen halka arz, 3,78 milyar TL büyüklüğe ulaştı. Peki, Oba Makarna'nın halka arzına katılım neden bu kadar yüksek oldu?

Halka Arz Detayları

Oba Makarna'nın halka arzına ilişkin yapılan açıklamada, şirketin çıkarılmış sermayesinin 407,17 milyon TL'den 479,42 milyon TL'ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilen 72,25 milyon TL nominal değerli toplam 72,25 adet C Grubu pay ve mevcut ortaklar Alpinvest Yatırım Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait 12,04 milyon TL nominal değerli 12,04 milyon adet C Grubu pay ile Turkey Pasta Holding Ltd’ye ait 12,04 milyon TL nominal değerli 12,04 milyon adet C Grubu pay halka arz edildi.Oba Makarna'nın Halka Arzına İlgi Patlaması! (1)

Halka Arz Fiyatı ve Büyüklüğü

Şirket paylarının halka arzında 1,00 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 39,24 TL olarak belirlendi. Halka arz büyüklüğü ise 3,78 milyar TL olarak gerçekleşti.

Talep ve Katılım

Halka arzda, halka arz edilen 96,34 milyon TL nominal değerli payların 4,9 katına denk gelen 472,22 milyon TL nominal değerli talep geldi. Yurt içi bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 1,7 katı; grup çalışanlarının tahsisat tutarının yaklaşık 1,2 katı; yurt içi kurumsal yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 8,6 katı ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 3,4 katı talep geldi.

Yargı Paketi Taslağıyla Kadınların Soyadı Hakkında Yeni Düzenleme Yargı Paketi Taslağıyla Kadınların Soyadı Hakkında Yeni Düzenleme

Oba Makarna'nın halka arzına büyük ilgi gösterilmesi, şirketin geleceğe güvenle bakmasını sağlayacak bir finansal destek oluşturdu. Bu ilginin arkasında şirketin güçlü ve istikrarlı büyüme hedeflerinin yanı sıra sektördeki lider konumu ve sağlam kurumsal yapısı yatmaktadır.