Yıllardır ramazan aylarında iftar programı yapan ilahiyat profesörü Nihat Hatipoğlu, ramazanın ilk günü yapılacak canlı yayınına parayla konuk ilanı verdi.

İlahiyat profesörü Nihat Hatipoğlu, yıllardır ramazan aylarında yapmış olduğu iftar programı ile tanınan bir isim haline gelmiştir. 2024 yılının ilk iftar programını ise Sultanahmet Meydanı yerine stüdyoda yapmıştır.

Programa saatler kala, Hatipoğlu'nun popüler mesajlaşma programı WhatsApp'ta yer alan iş bulma gruplarında, programı için paralı seyirci ilanı verdiği ortaya çıktı.Nihat Hatipoğlu'nun Ramazan Programı İçin Sürpriz Bir Karar! Programa Paralı Seyirci Alınacak Mı (1)

Nihat Hatipoğlu'nun programına katılan seyircilere ödenen para hakkında yapılan açıklamalar, ilahiyat profesörünün iftar programlarına olan ilginin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Hatipoğlu, yıllardır ramazan aylarında gerçekleştirdiği programlarıyla tanınıyor ve bu yılın ilk iftar programını stüdyoda yaparak farklı bir atmosfer oluşturmayı tercih etti. Programın paralı seyirci ilanı verilmesi, ilginin ne kadar yoğun olduğunu gösteriyor. Açıklamalara göre, programın yapıldığı gün için seyircilere 4-5 çeşit yemek verilecek ve katılımcılara çıkışta 100 TL ödeme yapılacak. Bu durum, Hatipoğlu'nun programının sadece dini bir içeriğe sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda büyük bir izleyici kitlesine sahip olduğunu da gösteriyor. Hatipoğlu'nun programları, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgiyle takip edilecek gibi görünüyor.Nihat Hatipoğlu'nun Ramazan Programı İçin Sürpriz Bir Karar! Programa Paralı Seyirci Alınacak Mı (2)

Meteorolojik uyarı: Kuvvetli Yağışlar ve Fırtına Meteorolojik uyarı: Kuvvetli Yağışlar ve Fırtına

Soru cevap konseptine dayanan programda, konuklar söz hakkı alarak merak ettikleri konuyu Hatipoğlu'na soruyor ve verilen yanıtı dinliyor. Sultanahmet Meydanı'nda sürdürülen program, her çekiminde dolu tribünler eşliğinde gerçekleşiyordu. Bu yıl ise programın stüdyoda çekilmesine karar verildi.

Paylaşılan ilanda, "Pazartesi günü Nihat Hatipoğlu'nun 45 dakikalık canlı yayını var. Servis saati 16.50, dönüş 20.30 gibi. 4-5 çeşit yemek veriliyor, kız-erkek 100 TL ödenecek çıkışta." ifadeleri kullanıldı.