Mehmet Kurum, Konya'nın Akşehir ilçesinde doğmuş ve Ankara'da eğitimini tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olan Mehmet Kurum, devlet memuru olarak görev yapmıştır.

Siyasi İlham ve Destek:

Mehmet Kurum'un oğlu Murat Kurum, babasının siyasi kariyerindeki etkisiyle siyasete ilgi duymaya başlamıştır. Babası, Murat Kurum'un siyasi yolculuğunda önemli bir destekçi ve ilham kaynağı olmuştur.

Akıllı Gözlük Trendi Ray-Ban ve Meta'nın Yeni Modeliyle Tanışın Akıllı Gözlük Trendi Ray-Ban ve Meta'nın Yeni Modeliyle Tanışın

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra devlet memuru olarak görev yapmıştır. Oğlu Murat Kurum'un siyasi kariyerine etkisi büyük olmuş ve onun siyasete ilgi duymasında önemli bir rol oynamıştır. Murat Kurum, inşaat sektöründe mühendislik ve yöneticilik yapmış, ardından AK Parti'den milletvekili seçilmiş ve Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanmıştır. Babası Mehmet Kurum'un siyasi ilhamı ve desteğiyle siyasette başarılı bir kariyer yapmıştır. Murat Kurum, son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmuş ve siyasi yolculuğuna devam etmektedir.

Murat Kurum'un Kariyer Yolculuğu:

Murat Kurum, inşaat sektöründe mühendislik ve yöneticilik pozisyonlarında çalışarak kariyerine adım atmıştır. TOKİ'de önemli görevler üstlenen Murat Kurum, daha sonra Emlak Konut GYO A.Ş.'de Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Siyasi Başarılar:

AK Parti'den milletvekili seçilen Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanmış ve siyasi kariyerinde önemli bir aşama kaydetmiştir. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak seçimlere katılan Murat Kurum, siyasetteki başarılı yolculuğunu sürdürmektedir.