Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Münevver Karabulut'u öldürdüğü gerekçesiyle cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu'nun otopsi kaydını istedi. Başsavcılık, otopsi işlemi sırasında çekilen fotoğraflar ve video kayıtlarının gönderilmesini talep etti. Otopsi görüntülerini inceleyecek bilirkişi heyeti, Garipoğlu'nun mezarının açılıp açılmayacağına karar verecek.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul'da 15 yıl önce Münevver Karabulut'u öldürmesinin ardından cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu'nun otopsi kaydını istedi.Münevver Karabulut Davası Yeniden Gündemde Cem Garipoğlu'nun Otopsi Kaydı Talep Edildi (1)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Cem Garipoğlu'nun ölümüne ilişkin önemli bir adım attı. Münevver Karabulut'u öldürdüğü suçlamasıyla cezaevinde intihar eden Garipoğlu'nun otopsi kaydını talep etti. Başsavcılık, otopsi sırasında çekilen fotoğraflar ve video kayıtlarının incelenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'ndan talepte bulundu. Bu belgeler, Garipoğlu'nun ölümüne ilişkin yeni bir kararın alınmasında önemli olabilir. Ayrıca, otopsi görüntülerini inceleyecek bilirkişi heyetinin Garipoğlu'nun mezarının açılıp açılmayacağına karar vereceği belirtildi. Bu gelişme, yıllardır devam eden bir davanın yeni bir aşamasını temsil ediyor ve kamuoyunda büyük yankı uyandırabilir. Garipoğlu'nun ölümüne ilişkin bu detaylı incelemenin sonuçları merakla bekleniyor.

Garipoğlu'nun Ölümüne İlişkin Yeni Karar


Başsavcılık, Münevver Karabulut'u 18 Kasım 2011'de öldürdüğü gerekçesiyle 24 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 10 Ekim 2014'te kaldığı Silivri 5 No'lu Cezaevi'nde intihar eden Cem Garipoğlu'nun ölümüne ilişkin yeni bir karar aldı.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Cem Garipoğlu'nun otopsi kaydını istedi.Münevver Karabulut Davası Yeniden Gündemde Cem Garipoğlu'nun Otopsi Kaydı Talep Edildi

2024 Kurban Bayramı Tarihi Belli Oldu: İşte Detaylar! Kurban Bayramı İçin Geri Sayım Başladı 2024 Kurban Bayramı Tarihi Belli Oldu: İşte Detaylar! Kurban Bayramı İçin Geri Sayım Başladı

Fotoğraf ve Video Kayıtlarını İstedi


Baba Mehmet Nida Garipoğlu'nun daha önce "fethi kabir" ve "DNA eşleştirmesi" yapılması talebinde de bulunduğu başsavcılık, İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığından, Cem Garipoğlu'nun otopsi işlemi sırasında yapılan işlemlere ait fotoğrafları ve video kayıtlarının hazırlanıp gönderilmesini istedi.

Mezarın Açılıp Açılmayacağına Karar Verilecek


Otopsi görüntülerini izleyecek bilirkişi heyetinin hazırlayacağı rapora göre Garipoğlu'nun mezarının açılıp açılmayacağına karar verilecek.

Ne Olmuştu?


Bahçeşehir'de bir villada öldürülen Münevver Karabulut'un parçalanmış cesedi, 3 Mart 2009'da Etiler'de bir çöp konteynerinde bulunmuştu. Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi, 18 Kasım 2011'de Münevver Karabulut'u öldürdüğü gerekçesiyle Cem Garipoğlu'nu 24 yıl hapis cezasına çarptırmıştı. Garipoğlu, 10 Ekim 2014'te kaldığı Silivri 5 No'lu Cezaevi'nde intihar etmişti. Yapılan otopsinin ardından Garipoğlu toprağa verilirken aileden alınan DNA örnekleri de bu kişiyle uyuşmuştu.