Merkez Bankası tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, FAST işlem tutar limitleri güncellenerek para transferlerinde 100.000 TL'ye, FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek işyeri ödemelerinde ise 250.000 TL'ye yükseltilecektir.Merkez Bankası'ndan Müjde Fast Para Transferi Limiti 100 Bin Liraya Yükseltildi (1)

Yenilikçi Yaklaşım: FAST

Yeni nesil anlık ödeme sistemi FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi), Türkiye'deki ödemeler alanında öne çıkan yenilikçi yaklaşımı ve katman servisleriyle dikkat çekmektedir. Güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapılmasına olanak sağlayan FAST, alışveriş işlemlerinde nakit ve kartlı ödeme yöntemlerine alternatif bir seçenek olarak hızla yaygınlaşmaktadır.

Yükseltilen FAST Limitleri

TCMB tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların FAST sistemine gösterdiği ilgi ve ödemeler ekosisteminin dinamik gereksinimleri göz önünde bulundurularak FAST işlem tutar limitlerinin yükseltildiği belirtilmektedir. 4 Nisan 2024 itibarıyla para transferlerinde 100.000 TL'ye, FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek işyeri ödemelerinde ise 250.000 TL'ye çıkarılan limitler, kullanıcıların daha büyük tutarlarda işlemler gerçekleştirebilmesine imkan tanımaktadır.

FAST'ın yükseltilen limitleri, kullanıcılara birçok avantaj sağlamaktadır. Daha büyük tutarlarda para transferi yapabilme imkanı, özellikle işletmeler ve ticari faaliyetler için büyük önem taşımaktadır. Ayrıca, FAST-TR Karekod kullanımıyla gerçekleştirilen işyeri ödemelerinde de daha yüksek limitler, işletmelerin ve alıcıların daha büyük miktarlarda ödemeleri kabul edebilmesine yardımcı olacaktır.

Kredi Kullanarak Yatırım Yapmanın Avantajları ve Dezavantajları Kredi Kullanarak Yatırım Yapmanın Avantajları ve Dezavantajları

Bu güncelleme, Türkiye'deki ödeme sistemlerinin gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. FAST'ın yükseltilen limitleri, kullanıcıların daha geniş bir ödeme alanına erişimini sağlayarak ekonomik faaliyetlerin daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanıyacaktır.