Türkiye'nin bilim ve sanat alanında yetenekli gençlerini desteklemek ve geliştirmek amacıyla kurulan Bilim ve Sanat Merkezleri'nde görev alacak öğretmenlerin seçim süreci başladı. 2024 Yılı Bilim ve Sanat Merkezleri'ne Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu ile birlikte yayımlanan branş bazlı öğretmen ihtiyaç listesi, nitelikli eğitimcilerin başvurularını bekliyor.

Bilim ve Sanat Merkezleri'nin öğretmen ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanan "2024 Yılı Bilim ve Sanat Merkezleri'ne Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu" ve Bilim ve Sanat Merkezleri'nin branş bazlı öğretmen ihtiyaç listesi yayımlandı.

Başvuru işlemleri 11-15 Mart 2024 tarihleri arasında dresinden yapılacak. Başvurulara ait onay işlemleri ise il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince 18-20 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Öğretmen seçme sürecinin sağlıklı gerçekleştirilmesi amacıyla yayımlanan branş bazlı öğretmen ihtiyaç listesindeki alanlarda görev yapan kadrolu öğretmenlere, il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince Bilim ve Sanat Merkezleri'nin işleyişi, amaçları ve öğretmen seçim süreci hakkında bilgilendirme toplantıları 11-13 Mart 2024 tarihinde yapılacak.