Malatya deprem konutları kura çekimi tarihi geldi çattı. Asrın felaketinin yıl dönümünde afetzedeler, TOKİ ve AFAD iş birliğinde evlerine kavuşturuluyor. Depremin vurduğu illerden biri olan Malatya'da yapımı tamamlanan 3+1 ve 105 metrekare 6 bin 181 konut hak sahiplerine teslim edilecek. Kura ve anahtar teslim töreni Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki katılımı ile gerçekleşecek. Canlı yayınlanan kura çekilişi sonrası kesinleşen sonuçlar e-Devlet üzerinden erişime açılacak.Malatya Deprem Konutlari Kura Sonuclari Aciklandi (1)

Malatya Deprem Konutları Kura Çekimi Tarihi ve Saati

Malatya deprem konutları kura çekimi ve anahtar teslim töreni, 17 Şubat 2024 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. 6 Şubat depremlerinin ardından inşa edilen afet konutlarının ilk etabı, il il hak sahiplerine teslim ediliyor. Malatya'da kura ve anahtar teslim töreni tarihi belli oldu. 3+1 ve 105 metrekare 6 bin 181 konutun sahiplerini bulacağı kura YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Çekilişin ardından sonuçlar e-Devlet AFAD sayfası üzerinden öğrenilebilecek.

Malatya Deprem Konutları Teslim Ediliyor: Sıra Malatya'da!

6 Şubat depremlerinin ardından, ilk etapta inşa edilen deprem konutlarının teslimi devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından depremden etkilenen illerde inşa edilen 46 bin konut, kurayla hak sahiplerine teslim ediliyor. Önümüzdeki iki ay içinde teslim edilen konut sayısı 75 bine ulaşacak.

Toplam 46 Bin Konut Teslim Edilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bölgenin eski güzel günlerine dönebilmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Bakanlık, 11 şehirde 930 şantiyede, 110 bin 450 personelle gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. İnşası biten ve hak sahipliği belirlenen 46 bin konut teslim ediliyor. Mart ayının ortasına kadar ise 75 bin konutun hak sahiplerine teslimi planlanırken; depremin zarar verdiği illerin alt yapısı da Bakanlığın bağlı kuruluşu olan İLBANK tarafından verilecek hibeyle yenileniyor" denildi.

Malatya'da yaşanan depremin ardından yapılan konutların kura çekimi ve teslimi süreci hızla ilerliyor. Malatya'da yapımı tamamlanan 3+1 ve 105 metrekare 6 bin 181 konut, afetzedelere teslim edilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleşecek kura çekilişi, 17 Şubat 2024 Cumartesi günü yapılacak. Bu çekilişin sonucunda belirlenen hak sahipleri, evlerine kavuşacaklar.Malatya Deprem Konutlari Kura Sonuclari Aciklandi

Kredi Kullanarak Yatırım Yapmanın Avantajları ve Dezavantajları Kredi Kullanarak Yatırım Yapmanın Avantajları ve Dezavantajları

Depremin etkilediği illerde inşa edilen 46 bin konutun teslimi, kurayla gerçekleştiriliyor. Malatya Valisi Ersin Yazıcı, devletin sözünü tutarak depremin birinci yıl dönümünde 5 bin 140 TOKİ konutu ile 1041 kırsal alandaki konutun tesliminin gerçekleştirileceğini belirtti. Depremzedelerin normal yaşamlarına dönebilmesi için yoğun çaba harcanıyor.

Kura çekimi sonrası kesinleşen sonuçlar e-Devlet üzerinden erişime açılacak. Ayrıca, AFAD Hak Sahipleri Kura Çekimi YouTube kanalı üzerinden canlı olarak takip edilebilecek. Bu süreçte, AFAD ve TOKİ iş birliğiyle yürütülen çalışmalar, depremzedelerin yeni hayatlarına başlamalarını sağlayacak.