Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili başvuru ve uygulama kılavuzunu yayımladı. Buna göre, 2024 LGS başvuruları 18 Mart'ta başlayacak ve adaylar başvurularını 29 Mart'a kadar elektronik olarak yapabilecekler. Bu yıl adaylar, başvurularını e-Okul üzerinden kendileri gerçekleştirecekler.

Sınav giriş belgeleri ise 24 Mayıs'tan sonra okul müdürlükleri tarafından öğrencilere verilecek. Sınavın birinci oturumu 09.30'da, ikinci oturumu ise 11.30'da başlayacak.Lgs 2024 İçin Başvuru Kılavuzu Yayımlandı (1)

MEB'den Son Dakika Kararı: 1 Nisan'da Okullar Tatil Edildi! MEB'den Son Dakika Kararı: 1 Nisan'da Okullar Tatil Edildi!

Sınavda öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma ve problem çözme becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacak. Öğrenciler sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ve geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmalıdırlar.

2024 LGS sonuçları ise sınavdan 26 gün sonra, yani 28 Haziran 2024'te açıklanacak. Sonuçlar internet adresinden ilan edilecek.

Eğitim ve sınav sürecinde öğrencilere ve velilere kolaylık sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, gerekli önlemleri alarak süreci düzenli bir şekilde yürütecektir.

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) başvuru ve uygulama kılavuzuyla ilgili detaylar açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, 2024 LGS başvuruları 18 Mart'ta başlayacak ve 29 Mart'a kadar devam edecek. Bu yıl adaylar, başvurularını e-Okul üzerinden kendileri gerçekleştirecekler. Sınav giriş belgeleri ise 24 Mayıs'tan sonra okul müdürlükleri tarafından öğrencilere verilecek. Sınav, 2 Haziran 2024 tarihinde yapılacak. Birinci oturum saat 09.30'da, ikinci oturum ise saat 11.30'da başlayacak. Sınavda öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma ve problem çözme becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacak. Sınav sonuçları ise 28 Haziran 2024'te açıklanacak ve internet adresinden ilan edilecek.

  1. LGS başvuruları bu yıl e-Okul üzerinden yapılacak.
  2. Başvurular 18 Mart'ta başlayacak ve 29 Mart'a kadar devam edecek.
  3. Sınav giriş belgeleri 24 Mayıs'tan sonra öğrencilere verilecek.
  4. 2024 LGS 2 Haziran 2024'te gerçekleştirilecek.
  5. Sınav sonuçları 28 Haziran 2024'te açıklanacak.
  6. Öğrenciler sınava giriş belgeleri ve kimlikleriyle gelmelidir.
  7. Sorular okuma, anlama, yorumlama, sonuç çıkarma ve problem çözme becerilerini ölçecek nitelikte olacaktır.
  8. Sonuçlar adresinden ilan edilecektir.