Lexus, elektrikli modelleriyle pazarda hızla yükselen bir marka haline geldi. Premium otomobil üreticisi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 48 artışla satışlarını artırdı. Bu büyümenin arkasında, tam hibrit, plug-in hibrit ve tam elektrikli araçların satışlarının öne çıkması dikkat çekiyor. Batı Avrupa'da bu araçlar, Lexus'un toplam satışlarının büyük bir bölümünü oluşturuyor.Lexus'un Elektrikli Modelleriyle Satışları Yüzde 48 Arttı! (1)

Yepyeni Bir Deneyim: Sanal Gerçeklikle Canlı İzleme Nasıl Mümkün Olacak? Yepyeni Bir Deneyim: Sanal Gerçeklikle Canlı İzleme Nasıl Mümkün Olacak?

Özellikle ilk üç ayda SUV modellerinde büyük bir artış yaşandı. NX modelinin satışları yüzde 47, RX'in satışları ise yüzde 29 arttı. Ayrıca, tam elektrikli RZ modeli de artan satışlarıyla dikkat çekiyor. Avrupa'da en çok tercih edilen modeller arasında ise NX ve RX öne çıkıyor. Ocak-mart döneminde 7 bin 186 adet NX ve 3 bin 684 adet RX satıldı.Lexus'un Elektrikli Modelleriyle Satışları Yüzde 48 Arttı! (2)

Lexus'un global olarak büyümeye devam ettiği ve Avrupa pazarında da etkili olduğu görülüyor. Bu başarı, markanın sunduğu yenilikçi ve çevreci elektrikli araçlarla destekleniyor. Lexus, gelecekte de bu büyüme trendini sürdüreceğe benziyor.