Muğla'nın turistik Fethiye ilçesinde bulunan Kelebekler Vadisi, doğal güzellikleriyle tatilcilerin ilgi odağı haline gelmiştir. Ancak son zamanlarda, bu doğa harikasını görmek isteyen ziyaretçiler araç kuyruklarıyla karşılaşmaktadır. Özellikle bayram tatili gibi yoğun dönemlerde, Fethiye sahillerine gitmek isteyen tatilcilerin araç kuyrukları oluşturduğu gözlemlenmektedir.

Normal zamanlarda 15-20 dakika süren bir yolculukla ulaşılabilen Ölüdeniz sahiline olan bu kuyruklar, tatilcilerin sabrını zorlamaktadır. Yoğunluk nedeniyle bu süre bazen 1 saate kadar çıkabilmektedir. Aynı şekilde, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Kayaköy'e giden yolda da benzer sıkıntılar yaşanmaktadır. Araç trafiğinde yaşanan sıkışma nedeniyle saatlerce giriş ve çıkış yapılamamaktadır.Kelebekler Vadisi'nde Araç Kuyrukları Uzadı Tatilciler Manzaraya Hasret Kaldı (2)

Muğla İli ve İlçeleri: Tarih, Kültür ve Ekonomiyle Dolu Detaylı Rehber! Muğla İli ve İlçeleri: Tarih, Kültür ve Ekonomiyle Dolu Detaylı Rehber!

Fethiye'nin Faralya Mahallesi'nde bulunan Kelebekler Vadisi, muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Ancak bu manzarayı yakından görmek isteyen tatilcilerin artmasıyla birlikte, vadideki kayalıklar da fotoğraf çekmek isteyen ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Tatilcilerin yolun kenarına park ettikleri araçlar uzun kuyruklar oluşturmakta, yol boyunca park eden onlarca araç havadan görüntülendi.

Özellikle tatil dönemlerinde yaşanan bu yoğunluklar, bölgenin doğal güzelliklerine olan ilginin arttığını göstermektedir. Ancak bu yoğunluklar aynı zamanda trafik sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Bölge yöneticileri, bu sorunların çözümü için çalışmalar yapmaktadır.

Eğer siz de Fethiye'nin eşsiz güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız, yoğun dönemlerde erken saatlerde yola çıkmanızı tavsiye ederiz. Böylece uzun araç kuyruklarından kaçınarak, tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.