Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi ve IFCap Building işbirliğinde düzenlenen "Katılım Genç Gelişim Programı" sertifika ve ödül töreni, Rize'de büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Törende, gençlere katılım finans alanını tanıtmak ve sektördeki toplam payı yüzde 15'e çıkarmak hedefiyle yapılan çalışmaların meyveleri görüldü. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, gençlere katılım finans alanını tanıtmayı amaçladıklarını belirterek, "Temel hedefimiz, katılım finansın sektör dahilindeki toplam payını yüzde 15'e çıkarmak. Katılım finansın bu doğrultuda büyüyerek gelişeceğine inanıyor, bunun için de çabalıyoruz. Fakat bunun en önemli koşulu, insan kaynağı. Katılım Genç Gelişim Programı, bir meslek edindirme programı değil. Amacımız, bu alanın onların kariyerlerinde bir yeri olabileceğini gençlerimize anlatmak, onlara bu alanı tanıtmak ve kariyer hedeflerine en azından bir alternatif olarak bu alanı koymalarını sağlayabilmek" dedi.

Feyza Civelek'in Uyuşturucu İtirafı: 'Biraz da Alkollüydüm Feyza Civelek'in Uyuşturucu İtirafı: 'Biraz da Alkollüydüm

Program kapsamında düzenlenen eğitimlerle 5 bin katılımcıya ulaşıldığını belirten Aşan, gençlerin katılım finansına olan ilgisinin arttığını vurguladı. Aşan, gelecek yıllarda programları daha da genişleterek, katılım finans sektöründe nitelikli insan kaynağını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Ödül töreninde, programda dereceye giren öğrencilere sertifikaları ve ödülleri verildi. Sertifika ve ödül alan gençlerin, katılım finans sektöründe önemli bir yere sahip olmaları bekleniyor.

Bu tür programların gençlerin geleceğe daha güvenle bakmalarına ve sektöre nitelikli insan kaynağı kazandırmalarına katkı sağladığı vurgulandı.