Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ünlü oyuncu Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İnanır'ın halen entübe durumunda olduğunu ve vücudunun uyandırma sürecini henüz tam olarak tolere edemediğini belirtti.

Kadir İnanır'ın Durumu

Kadir İnanır, 24 Mart Pazar günü İstanbul Beykoz'daki evinde aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Acil servise getirilen İnanır, beyin damarlarında tıkanıklık olduğu tespit edilmiş ve hemen ameliyata alınmıştı. Ameliyat sonrasında yoğun bakım ünitesinde uyutulan İnanır, son günlerde belirgin bir iyileşme göstermiş ve motor hareketlerinde başlangıçlar görülmüştü. Ancak, vücudunun entübe durumunu henüz atlatamadığı için bu süreç devam etmektedir.

Sağlık Bakanı'nın Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İnanır'ın durumuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Sayın Kadir İnanır, bugün saat 20.00 itibarıyla uyandırılmış olup, genel durumu iyiye gitmektedir. Ancak, vücudunun uyandırmayı tam olarak tolere edemediği için halen entübe durumunda tutulmaktadır. Motor hareketlerinde iyileşme gözlenen hastamızın tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam etmektedir. Uyandırma süreci kontrollü bir şekilde sürdürülmekte olup, hastamızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir."

Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili gelişmelerin yakından takip edildiği ve tedavi sürecinin titizlikle sürdürüldüğü bilinmektedir. İnanır'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve sağlık durumunun en kısa sürede normale dönmesini temenni ediyoruz.