İOKBS bursluluk sınavı giriş belgesi ile ilgili araştırmalar sınava girecek öğrenciler ve velileri tarafından internet ortamında yapılıyor. Çünkü 21 Nisan 2024 Pazar günü saat 10.00'da düzenlenecek sınava son 7 gün kaldı. Ve sınav kılavuzunda yer alan bilgiye göre giriş belgesinin bugün itibari ile Milli Eğitim Bakanlığı'na ait resmi internet sitesi üzerinden yayınlanması bekleniyor. Buradaki en önemli konu: öğrencilerin sınava hangi okulda girecekleri...İokbs Bursluluk Sınavı Giriş Belgesi (1)

KPSS Başvuru Sonuçları Nasıl Değerlendirilir? Puanlama Sistemi ve Geçerlilik Süresi KPSS Başvuru Sonuçları Nasıl Değerlendirilir? Puanlama Sistemi ve Geçerlilik Süresi

İOKBS bursluluk sınavı giriş belgesi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek son dakika açıklaması hem öğrenciler hem de velileri tarafından merakla bekleniyor. Çünkü sınava sayılı günler kaldı. 5, 6, 7, 8. sınıflar, hazırlık sınıfı, 9, 10, 11. sınıflar İOKBS bursluluk sınavına girecek. Ancak öğrenciler henüz sınava nerede gireceklerini bilmiyorlar.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Koronavirüs nedeniyle Eylül ayında yapılan sınav, öğrencilerin tatil sonrası taze bilgilerini unutmaları dolayısı ile biraz sorunlu olmuştu. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararla 2023 - 2024 İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı okullar kapanmadan yapılacak. Bu da öğrencilerin, yaz tatilinde sınava çalışma gereksinimlerini ortadan kaldıracak.

21 Nisan 2024 Pazar günü saat 10.00'da yapılacak olan sınavda 80 sorunun sorulacağı öğrencilere 100, 100 sorunun sorulacağı öğrencilere ise 120 dakika sınav süresi verilecek. Sorulacak soru sayıları ise öğrencilerin sınıflarına göre belirlenmiş durumda. Bu gibi tüm bilgiler belli olmasına karşın belli olmayan tek şey öğrencilerin sınava girecekleri yerler.

İOKBS bursluluk sınavı giriş belgesi ile ilgili olarak sınav kılavuzunda açıklanan bilgi: belgenin sınavdan 7 gün önce adresinden alınabileceği yönünde. Bu bilgiye dayanarak meb hocam olarak öğrencilerin, fotoğraflı sınav giriş belgesi ile birlikte sınava girecekleri yerleri 15 Nisan 2024 Pazartesi günü; en geç 16 Nisan 2024 Salı günü alabileceklerini tahmin ediyoruz.