İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam etmek üzere bin 608 sözleşmeli personel alımı için Resmi Gazete'de yayımlanan ilanı duyurdu. Bu kapsamda, çeşitli pozisyonlarda personel alımı gerçekleştirilecek.

İlan Detayları

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, İçişleri Bakanlığı büro personeli, mühendis, avukat, teknisyen, tekniker, destek personeli, tekniker mimar, arşiv uzmanı, çağrı karşılama personeli, programcı ve koruma/güvenlik görevlisi pozisyonları için personel alımı yapacak.

Başvuru Şartları

Başvuru yapacak adayların, 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) B Grubundan lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca, adayların tercih sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının en fazla 4 katı aday değerlendirilmeye alınacaktır.

Zığındere Şehitliği Nerededir? Zığındere Şehitliği Nerededir?

Başvurular, 22-26 Nisan tarihleri arasında E-Devlet üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı sözleşmeli personel alım ilanı, istihdam edilmek üzere binlerce kişiye yeni fırsatlar sunmaktadır. Bu ilan ile ilgilenen adayların, başvuru şartlarını ve süresini dikkate alarak başvurularını tamamlamaları önemlidir. Başvuru sürecinde adaylara başarılar dileriz.

Editör: Kader Gül